2020 birželio 25
Kitsas 16 Kodu OÜ konkurentsipõhine läbirääkimistega hankemenetlus üürimaja (Kitsas 16, Kuressaare) projekteerimis- ja ehitustöödeks kõigi kaasnevate tööde ning tegevustega.
Pakkumuste tähtaeg: 10.07.2020 11:00
Tööde kestus: 12 kuud
2018 lapkričio 12
Kitsas 16 Kodu OÜ sai sihtasutuselt Kredex 952 800 eurot toetust mobiilsetele töötajatele üürimaja ehitamiseks. Hoone ehitamiseks on vallavalitsus moodustanud koos eraettevõtjast partneri, OÜ Saarte Investeering omaniku Tullio Liblikuga ühise osaühingu – Kitsas 16 Kodu OÜ, millest 51% kuulub Saaremaa vallavalitsusele. Kuressaarde Kitsale tänavale rajatava üürimaja projekti kogumaksumus on 1 905 600 eurot Hoone ehitamiseks kulub 1,8 miljonit eurot, ehitise projekteerimiseks 84 000 eurot.
Kitsas 16 kinnistule rajatakse 21 korteriga üürimaja, mis on mõeldud mobiilsele tööjõule. Esialgse plaani järgi on üürikorterid kavandatud 1–2-toalised suurusega 18–25 m². Poole hoone rajamise maksumusest rahastab Kredex, ülejäänu aga eraettevõtja omavahenditest ja laenuga.
Üürimaja ettevalmistustööd (projektdokumentatsioon, kooskõlastused jmt) on plaanitud teha perioodil jaanuar kuni aprill 2019 ning ehitusperiood on juuni 2019 kuni juuni 2020. Ehitusliku eskiisprojekti on koostanud Privaat Arhitektuur OÜ arhitektid Magnar Meinart ja Ainar Meinart.
2018 liepos 26
Saaremaa vallavolikogu andis erakorralisel istungil häälteenamusega nõusoleku omandada enamusosalus Kitsas 16 Kodu OÜs eesmärgiga rajada samal aadressil valla üürimaja. Otsuse kohaselt omandab Saaremaa vald Kitsas 16 Kodu OÜ-s osa nimiväärtusega 1275 eurot, mis moodustab 51% osaühingu 2500 eurosest osakapitalist. Osaühing peab muutma põhikirja selliselt, et moodustatakse kolmeliikmeline nõukogu, mille liikmetest enamuse nimetab Saaremaa vallavalitsus. Tehing on vajalik sihtasutuselt Kredex toetuse saamiseks mobiilsetele töötajatele üürielamu ehitamiseks. Saaremaa vald soovib käimasolevasse taotlusvooru esitada projekti Kitsas 16 Kodu OÜ kaudu.
Koostöös eraettevõtjast partneriga on plaanis Kitsas 16 kinnistule rajada 21 korteriga üürimaja, mille hinnanguline maksumus on 1,8 miljonit eurot. Poole sellest soovib vald katta Kredexi toetusega, ülejäänu rahastab eraettevõtja omavahenditest ja laenuga.
2018 liepos 09
Koostööpartneri leidmiseks kuulutas vallavalitsus välja konkursi tingimustel, et ettevõttel oleks ehitamiseks pakkuda kinnistu Kuressaares, kinnistule ehitataks 8-30 korterit ning ettevõte panustaks rahaliselt vähemalt 50% abikõlbulikest kuludest. Kahest osalenud ettevõttest valis hindamiskomisjon valla üürielamu projekti partneriks OÜ Saarte Investeering, kel on kavas osta Saare Kalurilt üürielamu tarvis tühjana seisev kinnistu aadressil Kitsas tn 16. Kinnistu suurus võimaldab ehitada sinna 262 m² põhjapindalaga hoone. Detailplaneering näeb seal ette kahe- ja poolekorruselise maja. Majja tuleks umbes 20 üürikorterit, mis on mõeldud mobiilsele tööjõule.
Üürimaja ehitamiseks moodustati vallavalitsuse osalusega ettevõte OÜ Kitsas 16 Kodu.
Vallavalitsus kavatseb üürimaja jaoks taotleda investeeringutoetust majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi elamufondist, mille taotlusvoor on avatud 15. augustini.
2018 gegužės 29
Saaremaa Vallavalitsus kuulutab välja avaliku konkursi leidmaks koostööpartnerit Kuressaare linna üürieluruumide ehitamiseks ja haldamiseks.
SA KredEx on välja kuulutanud elamufondi arendamise investeeringutoetuse taotlemise vooru kohalikele omavalitsustele. Toetuse andmise eesmärgiks on tagada mobiilsele töötajale vajalike üürieluruumide parem kättesaadavus ning soodustada investeeringuid inimestele eluruumide rajamiseks. Mobiilsetele töötajatele mõeldud 8-30 korteriga korterelamu ehitamiseks ja edasiseks haldamiseks soovib Saaremaa Vallavalitsus kaasata koostööpartneri erasektorist.
Pakkujale peab kuuluma kinnistu Kuressaare linnas, millele on võimalik ehitada 8-30 korteriga korterelamu korteriomanditega või tal peab olema õiguslik alus sellist kinnistut kasutada ja käsutada (sh võõrandada).
Samuti peab pakkuja olema valmis korterelamu ehitamisse rahaliselt panustama (omafinantseeringu määr 50%) ning valmis eraõigusliku juriidilise isiku moodustamiseks.
Pakkumus esitada Saaremaa Vallavalitsusele märgusõnaga „Koostööpartneri konkurss“ hiljemalt 4. juuni 2018 digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressile vald@saaremaavald.ee või posti teel tähitud kirjana kinnises ümbrikus aadressile Tallinna 10, 93819 Kuressaare, Saaremaa vald.
2018 kovo 12
Saaremaa vallavalitsus on otsustanud esitada taotluse elamufondi arendamiseks mõeldud investeeringutoetuse saamiseks ja otsib sellega seoses üürimajade ehitamiseks sobivaid kinnistuid. Vallavalitsus on kaardistanud üürimajadele sobivad asukohad, arvestades seejuures valla üldplaneeringuga. Sobivaks asukohaks on ka riigile kuuluvad kinnistud Õie 3a, Õie 8 ja Ida 64, mille kohta on maa-ametilt küsitud seisukohta, kas ühe nendest saaks Saaremaa vallale võõrandada. Saadud infost lähtuvalt on võimalik projektitaotluse koostamisega edasi liikuda.