Lugupeetud külastaja, andmete täies mahus nägemiseks vajate kasutajaõigusi!
Ehitusobjekti kirjeldus või hanke tekst
Projekteerimistingimused korterelamu rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks.
02. oktoober 2013
Tartu Linnavalitsus on määranud projekteerimistingimused Tiigi tn 80 korterelamu rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks. Planeerimisseadus võimaldab ilma detailplaneeringut koostamata laiendada olemasolevat hoonet kuni 33 % hoone maapealsest kubatuurist. Tiigi tn 78//80 krundil kehtivad muinsuskaitse eritingimused, mis lubavad Tiigi tn 80 räästa tõstmist kuni 30 cm ja katuse tõstmist ning katusekorruse väljaehitamist eluruumideks. Projekteerimistingimused määrati ehitusmahtude, arhitektuurse lahenduse ja välisviimistluse osas.
15. september 2003
Tartu Ülikool kavandab rajada uue meediamaja sotsiaalteaduskonna olemasoleva Tiigi 78 õppehoone juurde, millest on plaan välja arendada kaasaegne ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õpetamise keskus koos modernse infrastruktuuri, auditooriumide, stuudiokompleksi ja eritehnikaga.
Uue õppehoone arhitektuurikonkursi esimene koht jäi välja andmata, kuna võistlustööd \'Pure\'( Projektbüroo Entek, Eva kala ja Kersti Kellumees ) ja \'Meta\' (Urban Mark)said võrdselt punkte.
Eskiiside kohaselt on hoone neljakorruseline ja hoones hakkab olema ~ 4000 m² kasulikku pinda.
Mõlema töö autoriga on kavas sõlmida lepingud eskiiside täienduste ja parenduste tegemiseks. Seejärel valitakse välja töö, mille põhjal on kavas koostada tehniline projekt. Ehitushange loodetakse esialgsete plaanide kohaselt välja kuulutada käesoleval aastal. Ehituse algus on lahtine.
19. mai 2003
Tartu Ülikool kuulutab välja ideekonkursi
sotsiaalteaduskonna uue õppehoone Tiigi 80 (Meediamaja) ja olemasoleva õppehoone Tiigi 78, krundile Kastani 43 juurdeehitatava peasissepääsu sõlme ruumiprogrammi arhitektuursele lahendusele.
Ideekonkursist osavõtjatele esitatavad nõuded:
1.Konkursist osavõtt on anonüümne. Konkursist võivad osa võtta nii füüsilised kui juriidilised isikud. Konkursist ei või osa võtta isiklikult ega esindaja kaudu komisjoni liikmed, nendega seotud firmad, nende perkonnaliikmed, eksperdid ja isikud, kes on osalenud konkursi ettevalmistamisel. Konkursist osavõtu keel on eesti keel. Kõik konkursist osavõtuga seotud kulud ja riskid kannab täies mahus osavõtja, Konkurss korraldatakse lähtudes riigihangete seadusest. Osavõtja peab tasuma pakkumise kutse dokumentide eest 200 krooni korraldaja a/a n 10102000234007 Eesti Ühispangas ning lisama pakkumise pakendisse maksekorralduse märkega (kirjutada varjunimi, autoriandmed). Korraldaja arvestab ainult nende osavõtjate konkursi töid, kes on saanud allkirjastatud pakkumise kutse dokumendid ja tasunud 200 krooni ning esitanud kõik pakkumise kutse dokumentides nõutud dokumendid.
Ideekonkursi autasud.
Preemijateks on ette nähtud 150 000 krooni, mis jaotub järgmiselt: I preemia 50 000 krooni; II preemia 40 000 krooni; III preemia 30 000 krooni; 2 ostupreemiat 15 000 krooni. Preemiad maksab välja korraldaja hiljemalt kuu aja jooksul pärast otsuse väljakuulutamist komisjoni poolt. Kui konkursitingimustele vastavate konkursitööde arv osutub võrdseks või väiksemaks kui preemiate arv, on komisjonil lubatud preemiate osaline ärajätmine või ümberjagamine. Esimest preemiat ei ole õigust vähendada. Komisjonil on õigus avaldada kõrgetasemelistele preemiata jäänud konkursitöödele (äramärgitud tööd) tunnustust nende tööde autorite avaldamisega viimaste nõusolekul.
Kavanditele esitatavad nõuded.
Konkursitööd peavad andma nii mahulise kui asendiplaanilise lahenduse etteantud ruumiprogrammi realiseerimiseks. Konkursitööd esitatakse (A3 formaadis, kõval alusel) järgnevas mahus: Krundi hoonestamise ja heakorra plaan sh parkimiskohad autodele ja jalgratastele 1:500; Korruste plaanid 1:200; Vaated 1:200; Iseloomulikud lõiked 1:200; Perspektiivvaated hoone kahest küljest või makett; Seletuskiri, kus on antud arhitektuurne kontseptsioon ja põhilised ehitusmaterjalid, mille alusel on eksperdil võimalik hinnata orienteeruvalt ehitusmaksumust. Tehnilised näitajad (kubatuur, netopind, brutopind, ehituse alune pind).
Kavandite hindamisel kasutatavad kriteeriumid:
1.Esitatud konkursitööd avatakse komisjoni esimesel istungil. Avamisel koostatakse konkursitööde avamise protokoll, kus fikseeritakse konkursitööde koguarv, konkursitöö saabumise järjekorranumbri vastavus märgusõnaga ning märgusõnale vastava konkursitöö koosseis. Avamise protokoll kuulub avalikustamisele vastavalt riigihangete seadusele. Komisjon otsustab, millised konkursitööd pääsevad hindamisele. Konkursitöid ei hinnata järgmistel põhjustel: konkursitöö pole esitatud tähtajaks; on rikutud anonüümsusnõuet; konkursitöö ei vasta konkursitingimustele; komisjon peab esitatud konkursitööd ebaprofessionaalseks. Komisjon hindab konkursitööde vastavust konkursi tingimustele, arhitektuurse ideelahenduse väljendusrikkust, sobivust olemasoleva hoonestusega, tehnilist teostatavust ja ökonoomsust. Komisjoni töö loetakse lõpetatuks pärast eduka konkursitöö (edaspidi: võidutöö) väljaselgitamist lihthäälteenamusega ja selle otsuse fikseerimist märgusõnaliselt lõpp-protokollis. Lõpp-protokoll kuulub avalikustamisele. Küsimused ja vastused (selgitused) konkursi kohta säilitatakse lõpp-protokolli lisana. Komisjon ei ole kohustatud võidutöö(de) määratlemise otsust põhjendama, kui see ei tulene riigihangete seadusest. Komisjon võib vastava tasemega konkursitööde puudumisel preemiate kogusumma ulatuses preemiaid ümber jagada või välja andmata jätta. Komisjoni otsus kinnitatakse vastavalt riigihangete seadusele.
Kavandid esitada hiljemalt 25. august 2003 kell 14.00.