Lugupeetud külastaja, andmete täies mahus nägemiseks vajate kasutajaõigusi!
Ehitusobjekti kirjeldus või hanke tekst
On seiskunud administratiivhoone projekteerimistööd.
26. oktoober 2012
Tallinna uue raehoone projekt pole tähtajaks valminud seoses hoone kavandanud Taani arhitektuuribürooga Bjarke Ingels Group (BIG) tekkinud vaidlusega. Taani firma nõuab maksta juurde kokkulepitud summast kaks korda rohkem.
Kui plaanitud projekt peaks peatuma, siis korraldatakse projekteerija leidmiseks uus hange.
22. detsember 2011
Võeti vastu Kultuurikatla, Linnahalli ja mere vahelise ala detailplaneering, millega nähakse ette Põhja-Tallinnas ja Kesklinnas 11,21 ha suurusel planeeringualal asuvate Mere pst 11, Mere pst 11a, Logi tn T1 //Rumbi tn T5 // Sadama tn T1 kinnistu, Põhja pst, Suurtüki tn ja Mere vahel ning Mere pst lõik T1, Mere pst lõik Ahtri tn ja Põhja pst vahel kinnistu ning Põhja-Tallinnas asuvate Mere pst 20b, Põhja pst 31a, Põhja pst 33a, Põhja pst postini nr 400, Põhja pst 27a, Põhja pst 31, Põhja pst 33, Põhja pst 37, Põhja pst 29 kinnistu ning osaliselt Mere pst 20e ja reformimata riigimaa ümberkruntimine ning moodustatavatele kruntidele ehitusõiguse määramine kokku ühe kuni 6 maapealse korrusega ja 2 maa-aluse korrusega linna administratiivhoone, ühe kuni 3 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega jahtklubihoone, maksimaalselt kolme kuni 5 maapealse korrusega ja 1 maa-aluse korrusega ärihoone, ühe kuni 3 maapealse ja 2 maa-aluse korrusega ühiskondliku hoone, 1 maapealse ja 2 maa-aluse korrusega turuhoone ja 6 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega Kultuurikatla laienduse, kuni kahe 1 maapealse korrusega alajaama, 1 maapealse korrusega rattahoidla ning 1 maa-aluse korrusega turu- ja restoranihoone ehitamiseks, olemasoleva alajaama ehitusõiguse täpsustamiseks, olemasoleva 2 maapealse korrusega hoone laiendamiseks kuni 3 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega ärihooneks, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi hoone ning olemasolevate arhitektuurimälestiste nr 8199 (Tallinna Gaasijaama gaasimahuti), nr 27918 (Tallinna elektrijaama suur estakaad), nr 27917 (Tallinna elektrijaama katlamaja), nr 8198 (Tallinna elektrijaama turbiinisaal), nr 27916 (Tallinna elektrijaama korsten) rekonstrueerimiseks ning Tallinna lahe äärde rannapromenaadi rajamiseks. Kokku on kavandatud neli ärimaa, üks tootmismaa, üks 50% äri- ja 50% sotsiaalmaa (ühiskondlike ehitiste maa), viis sotsiaalmaa (sh kolm ühiskondlike ehitiste maa ja kaks üldkasutatava maa), üksteist transpordimaa ning üks veekogude maa sihtotstarbega krunt. Samuti on detailplaneeringuga lahendatud ala heakorrastus ja haljastus, juurdepääsud, parkimine ning tehnovõrkudega varustamine.
11. veebruar 2011
Põhja-Tallinna Valitsus korraldab avaliku arutelu Kultuurikatla, Linnahalli ja mere vahelise ala detailplaneeringu eskiisi tutvustamiseks. Detailplaneeringu eesmärk on Kesklinnas asuvate Mere pst 11, Mere pst 11a, Rumbi tn, Logi tn, Sadama tn ja Linnahalli hajumisväljak kinnistu, Põhja pst, Suurtüki tn ja Mere vahel ning Mere pst lõik T1, Mere pst lõik Ahtri tn ja Põhja pst vahel kinnistu ning Põhja-Tallinnas asuvate Mere pst 20b, Põhja pst 31a, Põhja pst 33a, Põhja pst postini nr 400, Põhja pst 27a, Põhja pst 31, Põhja pst 33, Põhja pst 37, Põhja pst 29 kinnistu ning osaliselt Mere pst 20e ja reformimata riigimaa ümberkruntimine ning moodustatavatele kruntidele ehitusõiguse määramine kokku ühe kuni 6 maapealse korrusega ja 2 maa-aluse korrusega linna administratiivhoone, ühe kuni 3 maapealse korrusega sadamahoone, ühe kuni 5 maapealse korrusega, maa-aluse korrusega ärihoone, ühe kuni 3 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega ühiskondliku hoone, 1 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega turuhoone ja 6 maapealse ja 1 maa-aluse korrusega Kultuurikatla laienduse, kuni kahe 1 maapealse korrusega alajaama, 1 maapealse korrusega rattahoidla ning 1 maa-aluse korrusega turu- ja restoranihoone ehitamiseks, olemasoleva alajaama ehitusõiguse täpsustamiseks, olemasoleva 2 maapealse korrusega ärihoone laiendamiseks kuni 3-korruseliseks, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi hoone ning olemasolevate arhitektuurimälestiste nr 8199 (Tallinna Gaasijaama gaasimahuti), nr 27918 (Tallinna elektrijaama suur estakaad), nr 27917 (Tallinna elektrijaama katlamaja), nr 8198 (Tallinna elektrijaama turbiinisaal), nr 27916 (Tallinna elektrijaama korsten) rekonstrueerimiseks ning Tallinna lahe äärde rannapromenaadi rajamiseks. Kokku on kavandatud neli ärimaa, üks tootmismaa, üks 50% äri- ja 50% sotsiaalmaa (ühiskondlike ehitiste maa), viis sotsiaalmaa (sh kolm ühiskondlike ehitiste maa ja kaks üldkasutatav maa) ning üheksa transpordimaa sihtostarbega krunti. Detailplaneeringu ülesanne on üldiste maakasutustingimuste määramine ja heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsude, parkimise ning tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendamine. Kultuurikatla, Linnahalli ja mere vahelise ala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu Põhja-Tallinnas toimub 8. märtsil 2011 kell 15.00 Põhja-Tallinna Valitsuse saalis ( Niine tn 2 ). Kodanikel on võimalus Põhja-Tallinna Valitsuses eskiislahendusega eelnevalt tutvuda 28.02-07.03.2011.
27. juuli 2010
Allianss Arhitektid OÜ, kaaspakkuja Agabus, Endjärv & Truverk Arhitektid OÜ, koostavad Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone ruumikaardid. Tööde teostamise tähtaeg on10. september 2010.
31. mai 2010
Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone eskiisprojekti koostamiseks sõlmiti leping ideekonkursi võitja Bjarke Ingels Group ApS-ga. Hanke lühikirjeldus: peaprojekteerimise töövõtu korras riigihanke “Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone eelkvalifitseerimisega 2-etapiline ideekonkurss“ ja selle lisade tingimuste ning pakkumuse kohaselt tehtavad uurimus-, ehitusprojekteerimise- ja tehnilise nõustamise teenused. Raehoone eskiisprojekt peab valmima tänavu oktoobris ja eelprojekt tuleva aasta jaanuaris. Ehituse täpne valmimisaeg sõltub ehitushanke läbirääkimise tulemustest, kuid linn on praegu tähtajaks planeerinud 2013. aasta lõpu. Tallinna uue raehoone ehituse maksumust arvutatakse ja täpsustatakse projekteerimise etappidel ning lõpliku hinna määrab ehitushange. Uues raehoones on pinda 29.000 ruutmeetrit ja töökohti maksimaalselt 1200. Ehitustöödega planeeritakse alustada 2012. aastal.
16. oktoober 2009
Tallinna volikogu võttis vastu otsuse, millega kinnitati uue raehoone asukohaks Põhja pst 33 ja anti linnavalitsusele volitused projekteerimislepingu sõmimiseks. Projekteerimine toimub aastatel 2010 ja 2011 mahus kuni 40 miljonit krooni.
06. juuli 2009
Tallinna linnavalitsuse uue administratiivhoone kavandamiseks korraldatud rahvusvahelisele
ideevõistlusele esitas parima ideekavandi Bjarke IngelsGroup ApS Taanist, autoriteks Bjarke Ingels ja Jakob Lange.
II koht OÜ Alver Arhitektid (Andres Alver, Ulla Saar, Tarmo Laht, Indrek Rünkla, Sven Koppel).
III koht OÜ Kolm Pluss Üks (Andres Ojari, Ilmar Valdur, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Pirko Võmma, Tanel Tatsi).
Võidutöö autor saab preemiaks 500 000 krooni, II koht 300 000 krooni ja III koht 200 000 krooni.
Tallinna negatiivne lisaeelarve lükkab käesoleval aastal algama pidanud linnavalitsuse uue hoone projekteerimis- ja ehitustööd määramata ajaks edasi.
08. juuni 2009
Tallinna linnavalitsuse uue administratiivhoone ideeekonkursi II vooru on jõudnud üheksa kavandit, mille hulgast žürii valib võidutöö välja lähinädalate jooksul. Märgusõnadega ümbrike avamine ja võitjate autasustamine
toimub 19. juunil Tallinna raekojas.
Konkursi auhinnafond on 1 miljon krooni, millest ideekonkursi võitja auhind on 500 000, II koha auhind 300 000 ja III koha auhind on 200 000 kr. Kõikidele teise etappi edasi
pääsenud osalejatele on ette nähtud ergutuspreemia summas 150 000 kr ideekavandi kohta.
16. veebruar 2009
Tallinna linnavalitsuse uue administratiivhoone ideeekonkursil kvalifitseeritud osavõtjate poolt jaanuari lõpuks esitatud ideelahendustest kvalifitseeriti 47. Rahvusvaheline žürii valib kvalifitseerunud tööde seast välja kuni kümme paremat, mis pääsevad edasi ideekonkursi teise etappi. Teise etapi tööde esitamise tähtaeg on 15. mai. Võitja avalikustatakse enne jaanipäeva.
20. oktoober 2008
Tallinna linnavalitsuse uue administratiivhoone ideeekonkursile laekus kokku 81 tööd, millest 2 ei kvalifitseeritud. Kvalifitseerunud osalejad esitavad ideelahenduse 2009. aasta jaanuari lõpuks ning neist valib rahvusvaheline žürii välja kuni 10 paremat, kes pääsevad edasi teise etappi. Teise etapi tööde esitamise tähtaeg on 15. mai 2009. Võitja avalikustatakse enne 2009.aasta jaanipäeva.
08. oktoober 2008
MUUDETUD TÄHTAEGU! Tallinna Linnaplaneerimise Amet koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutab välja Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone eelkvalifitseerimisega 2-etapilise avatud ideekonkursi. Ideekonkursi objektiks on Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone ideelahendus. Ideekonkursi eesmärgiks on saada planeeringualale parim arhitektuurne ja planeeringuline ideelahendus, mis käsitleb maapõue ja-pinda, funktsioonide paiknemist ning hoonestuse lahendust ning samas leida isik, kellega hankijal on õigus pärast ideekonkursi võitmist sõlmida peaprojekteerimise teenuste hankeleping uue administratiivhoone ehitusprojekti koostamiseks. Hankija soov on planeeringualast kujundada arhitektuurselt ja planeeringuliselt atraktiivne linnakeskus, mis oleks võimalikult integreeritud ümbritseva keskkonnaga samas avaks Tallinna kesklinna merele ja muudaks ala oluliseks sihtpunktiks nii Tallinna elanikule kui linna külastavale turistile. Ideekonkurss on avalik ja rahvusvaheline eelkvalifitseerimisega 2-etapiline konkurss. Ideekonkursi esimeses etapis võivad ideelahendusi esitada ainult need isikud, kelle kvalifikatsioon vastab hankija poolt kehtestatud kvalifitseerimise tingimustele. Esimeses etapis esitatud ideekavandite hulgast valib ideekonkursi žürii välja kuni kümme parimat ideekavandit, mis pääsevad edasi võistlema ideekonkursi teise etappi. Teises etapis täpsustatakse edasipääsenud ideekavandeid žürii poolt esitatud märkuste ja ettepanekute alusel ning esitatakse peaprojekteerimise teenuste hankelepingu pakkumus. Ideekonkursil võivad osaleda kõik isikud, kelle elu- või asukoht on Eestis, mõnes muus Euroopa Liidu liikmesriigis, muus Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga (GPA) ühinenud riigis. Osaleda ei tohi: - ideekonkursi žürii esimees, liikmed ja eksperdid, samuti kvalifitseerimiskomisjoni liikmed, ideekonkursi tingimuste koostajad ning isikud, kes on ideekonkursi ettevalmistamise ja korraldamise tõttu selgelt eelistatud olukorras ja/või kes võiksid mõjutada žürii otsuseid; - ideekonkursi žürii esimehe, liikmete ja ekspertidega seotud lähikondsed (abikaasad, elukaaslased, otsejoones ülenejad ja alanejad sugulased, õed, vennad); - ideekonkursi žürii esimehe, liikmete ja ekspertidega seotud äripartnerid, kes on osanikud või aktsionärid nendega samas projekteerimis- või planeerimisvaldkonnas tegutsevas äriühingus; - ideekonkursi žürii esimehe, liikmete ja ekspertidega tööalases alluvussuhetes olevad töökaaslased. Ideekonkursi osalejate kvalifitseerimistingimused avaldatakse ideekonkursi ametlikul kodulehel
www.arhliit.ee hiljemalt 28. august 2008. Kvalifitseerimisdokumentide esitamise tähtaeg on 25. september 2008. Osaleda võivad ainult teatavate kutsealade esindajad: - Vähemalt üks osaleja ideekavandi autoritest peab olema Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi Arhitektide Liidu või vastava erialase liidu liige või talle peab olema omistatud arhitekti kutse Kutseseaduse või Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi vastava regulatsiooni tähenduses. Eesti residendist autorile peab olema omistatud volitatud arhitekt IV või V kutsekvalifikatsioon. Kavandatav osalejate miinimumarv 10 osalejate maksimumarv 179 osalejat. Määratavate auhindade arv ja maksumus: Auhinnafond on kokku 1 000 000.- krooni, millest - ideekonkursi võitja auhind on 500 000.- krooni; - teise koha auhind on 300 000.- krooni; - kolmanda koha auhind on 200 000.- krooni. Kõikidele teise etappi edasipääsenud osalejatele on ette nähtud ergutuspreemia summas 150 000.- krooni ideekavandi kohta. Ideekonkursi žürii koosseis avaldatakse ideekonkursi tingimustes. Ideelahenduste hindamisel hindab ideekorkursi žürii: - ideekavandi vastavust Hankija vajadustele ja lähteülesandele; - ideelahenduse sobivust ümbritsevasse linnaruumi. Hankedokumentide taotlemise tähtaeg on 03. september 2008 kella 16:00-ni. Info ja dokumendid: Eesti Arhitektide Liit, Ingrid Mald-Villand, tel: 611 7435, faks: 611 7431, e-post:
ingrid@arhliit.ee. Pakkumused esitada hiljemalt 1.oktoober 2008 kell 16:00
01. oktoober 2008
Tallinna Linnaplaneerimise Amet koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutab välja Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone eelkvalifitseerimisega 2-etapilise avatud ideekonkursi. Ideekonkursi objektiks on Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone ideelahendus. Ideekonkursi eesmärgiks on saada planeeringualale parim arhitektuurne ja planeeringuline ideelahendus, mis käsitleb maapõue ja-pinda, funktsioonide paiknemist ning hoonestuse lahendust ning samas leida isik, kellega hankijal on õigus pärast ideekonkursi võitmist sõlmida peaprojekteerimise teenuste hankeleping uue administratiivhoone ehitusprojekti koostamiseks. Hankija soov on planeeringualast kujundada arhitektuurselt ja planeeringuliselt atraktiivne linnakeskus, mis oleks võimalikult integreeritud ümbritseva keskkonnaga samas avaks Tallinna kesklinna merele ja muudaks ala oluliseks sihtpunktiks nii Tallinna elanikule kui linna külastavale turistile. Ideekonkurss on avalik ja rahvusvaheline eelkvalifitseerimisega 2-etapiline konkurss. Ideekonkursi esimeses etapis võivad ideelahendusi esitada ainult need isikud, kelle kvalifikatsioon vastab hankija poolt kehtestatud kvalifitseerimise tingimustele. Esimeses etapis esitatud ideekavandite hulgast valib ideekonkursi žürii välja kuni kümme parimat ideekavandit, mis pääsevad edasi võistlema ideekonkursi teise etappi. Teises etapis täpsustatakse edasipääsenud ideekavandeid žürii poolt esitatud märkuste ja ettepanekute alusel ning esitatakse peaprojekteerimise teenuste hankelepingu pakkumus. Ideekonkursil võivad osaleda kõik isikud, kelle elu- või asukoht on Eestis, mõnes muus Euroopa Liidu liikmesriigis, muus Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga (GPA) ühinenud riigis. Osaleda ei tohi: - ideekonkursi žürii esimees, liikmed ja eksperdid, samuti kvalifitseerimiskomisjoni liikmed, ideekonkursi tingimuste koostajad ning isikud, kes on ideekonkursi ettevalmistamise ja korraldamise tõttu selgelt eelistatud olukorras ja/või kes võiksid mõjutada žürii otsuseid; - ideekonkursi žürii esimehe, liikmete ja ekspertidega seotud lähikondsed (abikaasad, elukaaslased, otsejoones ülenejad ja alanejad sugulased, õed, vennad); - ideekonkursi žürii esimehe, liikmete ja ekspertidega seotud äripartnerid, kes on osanikud või aktsionärid nendega samas projekteerimis- või planeerimisvaldkonnas tegutsevas äriühingus; - ideekonkursi žürii esimehe, liikmete ja ekspertidega tööalases alluvussuhetes olevad töökaaslased. Ideekonkursi osalejate kvalifitseerimistingimused avaldatakse ideekonkursi ametlikul kodulehel
www.arhliit.ee hiljemalt 28. august 2008. Kvalifitseerimisdokumentide esitamise tähtaeg on 25. september 2008. Osaleda võivad ainult teatavate kutsealade esindajad. 1. Juriidilisest isikust osaleja: - Vähemalt üks osaleja ideekavandi autoritest peab olema Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi Arhitektide Liidu või vastava erialase liidu liige või talle peab olema omistatud arhitekti kutse Kutseseaduse või Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi vastava regulatsiooni tähenduses. Eesti residendist autorile peab olema omistatud volitatud arhitekt IV või V kutsekvalifikatsioon. 2. Juriidilistest isikutest osalejad(ühisosalejad) - Vähemalt üks ühisosalejate ideekavandi autoritest peab olema Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi Arhitektide Liidu või vastava erialase liidu liige või talle peab olema omistatud arhitekti kutse Kutseseaduse või Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi vastava regulatsiooni tähenduses. Eesti residendist autorile peab olema omistatud volitatud arhitekt IV või V kutsekvalifikatsioon. 3. Füüsilis(t)est isiku(te)st osaleja(d): - Vähemalt üks ideekavandi autoritest peab olema Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi Arhitektide Liidu või vastava erialase liidu liige või talle peab olema omistatud arhitekti kutse Kutseseaduse või Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Maailma Kaubandusorganisatsiooni riigihankelepinguga ühinenud riigi vastava regulatsiooni tähenduses. Eesti residendist autorile peab olema omistatud volitatud arhitekt IV või V kutsekvalifikatsioon. Kavandatav osalejate miinimumarv 10 osalejate maksimumarv 179 osalejat. Määratavate auhindade arv ja maksumus: Auhinnafond on kokku 1 000 000.- krooni, millest - ideekonkursi võitja auhind on 500 000.- krooni; - teise koha auhind on 300 000.- krooni; - kolmanda koha auhind on 200 000.- krooni. Kõikidele teise etappi edasipääsenud osalejatele on ette nähtud ergutuspreemia summas 150 000.- krooni ideekavandi kohta. Ideekonkursi žürii koosseis avaldatakse ideekonkursi tingimustes. Ideelahenduste hindamisel hindab ideekorkursi žürii: - ideekavandi vastavust Hankija vajadustele ja lähteülesandele; - ideelahenduse sobivust ümbritsevasse linnaruumi. Hankedokumentide taotlemise tähtaeg on 28. august 2008 kella 16:00-ni. Info ja dokumendid: Eesti Arhitektide Liit, Ingrid Mald-Villand, tel: 611 7435, faks: 611 7431, e-post:
ingrid@arhliit.ee. Pakkumused esitada hiljemalt 25. september 2008 kell 16:00.
07. juuli 2008
Tallinna linnavalitsus kuulutab augustis välja Põhja puiesteele rajatava uue raehoone
rahvusvahelise arhitektuurikonkursi. Linnaplaneerimise amet peab konkursi lähteülesanded valmistama ette 15. augustiks.
Konkurss korraldatakse kahes etapis - esimeses valitakse välja viis kuni kümme paremat tööd, mis jätkavad teises etapis.
Linnavalitsus loodab uue raehoone arhitektuurilise lahenduseni jõuda järgmise aasta esimese poolaasta lõpuks.
16. juuni 2008
Tallinna linnavalitsus allkirjastas AS Eesti Statoil lepingu kruntide vahetuseks. Põhja puiestee 33 krundil asub Statoli tankla, mis lammutatakse ja kuhu linnavalitsus kavandab ehitada 2012. aastaks oma uue administratiivhoone. Uude raehoonesse koliks linnavolikogu ja linnavalitsus koos kantseleidega ning 11 linnaametit, mis käesoleval ajal asuvad laiali üheksas majas.
Linnavalitsus kuulutab koostöös arhitektide liiduga käesoleva aasta jooksul välja rahvusvahelise konkursi hoonele parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks. Ehitustöid loodetakse alustada 2010. aastal.
19. mai 2008
Tallinna linnavalitsuses on ettevalmistamisel hea tahte koostööleping Statoiliga, mis võimaldab linnal uue raehoone ehitamiseks firmalt vahetuse teel omandada linnahalli kõrval asuva kütusetankla aluse krundi. Asenduskruntide osas peetakse läbirääkimisi ja linnal on vaja konkreetsed kinnistud enne detailplaneeringute abil vahetuseks ette valmistada. Statoili sooviks on saada vahetatavatele kinnistutele planeeringujärgset sihtotstarvet ärimaana ning vastavaid ehitusõigusi teenindus- ja bensiinijaama ehitamiseks.
Lisaks koostatakse lähteülesandeid uue raehoone rahvusvaheliseks arhitektuurikonkursiks, mis kuulutatakse välja pärast maadevahtuslepingu allkirjastamist.
08. oktoober 2007
Linnavalitsuse uue peahoone asukohana on kaalumisel ala linnahalli ümber Kalasadamast kuni Logi tänavani (reisisadamani).
Uude hoonesse koliks kokku linnavolikogu ja linnavalitsus koos oma kantseleidega ning 11 linnaametit.
04. juuni 2007
Tallinna linnavõim alustas läbirääkimisi Norde Centrumi kaubanduskeskuse rajanud Ober Hausiga, et rajada sinna uus raehoone. Ober Haus plaanib kauabanduskeskuse lammutada. Detailplaneering lubab samasse rajada kuni seitsmekorruselisi hooneid.
Lootsi, Jõe, Ahtri ja Paadi tänava vahele jääv kvartal on kokku 3,2 hektari suurune ning selle omanikud on Hansa Investeerimisfond ja Hansa Elukindlustus.
Tallinn tahab omandada raehoone jaoks kvartalist 1,3 hektari suuruse tüki.
15. jaanuar 2007
Linnavalitsuse ja arhitektide ühiskomisjon valis Tallinna uue haldushoone asupaigaks
Petrooleumi tänava pikenduse ääres asuva Tallinna Sadamale kuuluva kinnistu.
Linnavalitsus kavatseb lähiajal kuulutada välja uue rahvusvahelise konkursi haldushoone lahenduse saamiseks.
11. detsember 2006
Tallinna linnavalitsusel ja Eesti Arhitektide Liidul on linna uue haldushoone võimaliku
asukohana valiku all viis krunti, mis kõik asuvad mereäärses piirkonnas.
Võimalikud raehoone asukohad on linnahalli lähedal Põhja puiesteel, Admiraliteedi basseini ääres ning endise Vaibaparadiisi hoone asukohal. Neist ükski krunt ei kuulu linnale.
Lisaks on arutluse all veel kaks asukohta Petrooleumi tänava pikenduse juures, kuhu linnavalitsus algul raehoone rajada kavatses. Sealsed krundid kuuluvad osaliselt Tallinna Sadamale ning osaliselt on seal reformimata riigimaa.
Jaanuaris 2007 on linnavalitsusel plaanis välja kuulutada rahvusvaheline arhitektuurikonkurss.
Praeguse kava järgi peaks hoone valmima 2010. aastaks.
30. oktoober 2006
Tallinna linnavalitsus ja arhitektide liit jõudsid kokkuleppele, et praegune uue raehoone
ideekonkurss tühistatakse.
Raehoone ideekonkurss kuulutatakse uuesti välja ning kõik võimalikud asukohad vaadatakse veel kord üle.
25. september 2006
Tallinna Linnaplaneerimise Amet kuulutab välja piiratud pakkumise Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone arhitektuursele ideekonkursile.
Ideekonkursi korraldamise eesmärk on saada Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone projekteerimiseks parima arhitektuurse lahendusega eskiisprojekt ja parim krundi asendiplaaniline lahendus ning nende alusel leida objekti (hoone ja krunt) projekteerimise peatöövõtja ehk peaprojekteerija. Arhitektuuriline eskiisprojekt on edaspidise projekteerimise ja projekteerimiseks vajalike otsuste tegemise aluseks.
Ideekonkursi tööna tuleb esitada arhitektuurse lahenduse eskiisprojekt ja krundi asendiplaaniline lahendus koos seletuskirjaga ning makett. Ideekonkursi töö teostamisel tuleb lähtuda:
1) Tallinna linna uue administratiivhoone ruumiprogrammist - kasulik pind 35 000 m²;
2) töötajate arvust - 1 100.
Projekteeritav hoone peab vastama Eesti Vabariigis kehtivatele normidele, seadustele ja muudele õigusaktidele. Krundi planeeringuga tuleb anda lahendus parkimiskorraldusele, liiklusskeemile, rekreatsiooni- ja haljasaladele, arvestades Rannapromenaadi kulgu piki mereranda ja jalakäijate takistamatu pääsuga promenaadile, samuti Põhjaväila perspektiivse lahendusega.
IDEEKONKURSIST OSAVÕTJATELE ESITATAVAD TINGIMUSED:
1. Ideekonkursil võivad osaleda Euroopa Liidu liikmesriigi juriidilised isikud, avalik-õiguslikud isikud ja füüsilised isikud, samuti nimetatud riikide eelloetletud isikute kollektiivid, kusjuures kollektiiv võib olla pidevalt tegutsev või käesoleva ideekonkursi jaoks moodustatud kollektiiv.
2. Ideekonkursist ei tohi osa võtta käesoleva ideekonkursi komisjonide esimehed, liikmed, eksperdid ja isikud, kes on arhitektuurivõistluse korraldamise tõttu eelistatud olukorras ja võiksid mõjutada komisjonide otsuseid ning samuti kõigi nimetatud isikute lähikondsed (abikaasad, elukaaslased, otsejoones ülenejad ja alanejad sugulased, õed, vennad, õe või venna otsejoones alanejad sugulased, abikaasa otsejoones ülenejad ja alanejad sugulased, abikaasa õed ja vennad ning nende otsejoones alanejad sugulased) ning omandiga seotud äripartnerid.
3. Ideekonkursist osavõtuks taotluse esitanud taotleja peab olema registreeritud majandustegevuse registris (MTR) arhitektuurse projekteerimise tegevusalal või Euroopa Liidu liikmesriikide analoogsetes registrites samal tegevusalal – esitada taotleja asukohamaa seaduste kohane väljavõte taotleja registreeringust majandustegevuse registris (MTR)arhitektuurse projekteerimise tegevusalal või Euroopa Liidu liikmesriikide analoogsetes registrites samal tegevusalal.
4. Kollektiivse osalemise korral peab ideekonkursist osavõtuks taotluse esitanud kollektiivi juht olema registreeritud majandustegevuse registris (MTR) arhitektuurse projekteerimise tegevusalal või Euroopa Liidu liikmesriikide analoogsetes registrites samal tegevusalal – esitada taotluse esitanud kollektiivi juhi asukohamaa seaduste kohane väljavõte taotluse esitanud kollektiivi juhi registreeringust majandustegevuse registris (MTR) arhitektuurse projekteerimise tegevusalal või Euroopa Liidu liikmesriikide analoogsetes registrites samal tegevusalal.
5. Kollektiivse osalemise korral peab taotluse esitanud kollektiivi liikmete vahel olema sõlmitud seltsingu või muu ühise tegutsemise kokkulepe ja ühiselt allkirjastatud volikiri kollektiivi juhi esindusõiguse kohta – esitada volikiri ja kollektiivi liikmete vahel sõlmitud seltsinguleping või muu ühise tegutsemise kokkulepe.
6. Ideekonkursist osavõtuks taotluse esitanud taotleja, kollektiivse osalemise korral kollektiiv või vähemalt selle juht peab omama kogemust käesoleva ideekonkursiga analoogses mahus (m2) esindushoonete või avalike hoonete arhitektuursete osade projekteerimisel – esitada loetelu ideekonkursist osavõtuks taotluse esitanud taotleja või kollektiivse osalemise korral taotluse esitanud kollektiivi või selle liikmete viimase 10 aasta jooksul teostatud käesoleva ideekonkursiga analoogses mahus esindushoonete ja avalike hoonete arhitektuursete osade projekteerimistöödest koos nimetuse, projekteerimise aasta, asukoha, maksumuse, mahu (m²) ja tellija kontaktaktandmetega.
7. Ideekonkursist osavõtuks taotluse esitanud taotleja või kollektiivse osalemise korral kollektiiv sh. juriidilisest isikust kollektiivi liikmed peavad olema maksevõimelised, st nende vara ei tohi olla sekvestreeritud, nende suhtes ei tohi olla algatatud likvideerimismenetlust ega tehtud pankrotiotsust – esitada taotleja või taotluse esitanud kollektiivi juhi allkirjaga kirjalik kinnitus selle kohta, et taotleja või taotluse esitanud kollektiiv sh. juriidilisest isikust kollektiivi liikmed on maksevõimelised, st nende vara ei ole sekvestreeritud, nende suhtes ei ole algatatud likvideerimismenetlust ega tehtud pankrotiotsust.
8. Esitada ideekonkursist osavõtuks taotluse esitanud taotleja või kollektiivse osalemise korral kollektiivi juhi kirjalik kinnitus selle kohta, et taotleja või taotluse esitanud kollektiiv kohustub konkursi võitmise korral teostama Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone edaspidise projekteerimise vastavalt taotleja või taotluse esitanud kollektiivi poolt esitatud tööle (kavandile).
IDEELAHENDUSTE HINDAMISKRITEERIUMID:
1. Arhitektuurne lahendus – 35 väärtuspunkti;
1.1. arhitektuurse lahenduse hindamisel lähtutakse töö vastavusest ideekonkursi eesmärgile ja nõuetele, funktsionaalsusest, hoone ekspluatatsiooni ja hoolduse ökonoomsusest.
2. Töö innovaatilisus, kaasaegsus, sobivus vanalinna ja lähikonna objektidega – 25 väärtuspunkti;
2.1. linnaehitusliku sobivuse hindamisel lähtutakse UNESCO Maailmapärandi nimekirja arvatud vanalinna lähedusest, uue linnakeskuse kujunemisest ja kavandatava hoone esindusfunktsioonist tingitud kõrgendatud nõudmistest linnaruumile.
3. Krundi asendiplaaniline lahendus – 25 väärtuspunkti;
3.1. krundi asendiplaanilise lahenduse hindamisel lähtutakse vastavusest ideekonkursi eesmärgile ja nõuetele, otstarbekusest, vastavusest administratiivhoone funktsioonidele, allee, väljaku ja memoriaali lahenduse sobivusest administratiivhoone funktsioonidega ja tseremooniate korraldamise vajadusest.
4. Töö projekteerimise maksumus kroonides – 15 väärtuspunkti;
4.1. kõige madalam maksumus saab 15 väärtuspunkti, teistele pakutud maksumustele antakse väärtuspunkte vähem lähtuvalt maksumuse suurusest.
Autasude arv ja maksumused:
Ideekonkursitingimustele vastavate tööde eest antakse välja 3 preemiat ja 2 ostupreemiat. Preemiad jaotuvad järgmiselt:
I preemia 400 000;
II preemia 250 000;
III preemia 150 000;
2 ostupreemiat á 75 000.
Ideekonkursi komisjoni liikmed:
Erikomisjoni koosseis:
Esimees:
Toomas Sepp - Tallinna linnasekretär.
Liikmed:
Priit Lello - Tallinna Linnakantselei õigusnõunik;
Raul Keba - Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juriidilise osakonna juhataja;
Martti Preem - Tallinna Linnaplaneerimise Ameti üldplaneeringute teenistuse planeeringute osakonna juhataja, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit (EAL);
Helje Johansoo - Eesti Ehitusettevõtjate Liidu õigusnõunik.
Põhikomisjoni koosseis:
Esimees:
Jüri Ratas - Tallinna linnapea.
Liikmed:
Kalev Kallo - Tallinna abilinnapea;
Igor Volkov - Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja-linna peaarhitekt, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit (EAL);
Arvo Rikkinen - Tallinna Linnaplaneerimise Ameti detailplaneeringute teenistuse direktor, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit (EAL);
Endrik Mänd - Tallinna Linnaplaneerimise Ameti üldplaneeringute teenistuse direktor, arhitekt;
Tõnis Tarbe - Projektbüroode Liidu esindaja;
Pekka Vapaavuori - arhitekt, Soome Arhitektide Liit (SAFA);
Ignar Fjuk - arhitekt, Eesti Arhitektide Liit (EAL);
Kersti Lootus - maastikuarhitekt; Valter Napits - AS Telora juhataja, ehitusinsener;
Varuliige: Ivika Maavere - Tallinna Linnaplaneerimise Ameti detailplaneeringute teenistuse Kesklinna osakonna juhataja, arhitekt;
Sekretär: Jaan Kurm - OÜ Urban Management juhatuse liige.
TÄIENDAV TEAVE:
1. Ostja ei väljasta ideekonkursi taotlejatele taotluse koostamiseks täiendavat dokumentatsiooni. Taotluse koostamiseks nõutud dokumendid tuleb esitada käesoleva piiratud pakkumismenetluse sätete alusel korraldatava ideekonkursi kutse eelpool toodud tingimuste alusel.
2. Taotlus koos käesoleva eelpool toodud tingimustes nõutud taotleja kvalfitseerimise dokumentidega tuleb esitada kinnises pakendis allpool antud aadressil. Taotluse pakendil peab olema märge ideekonkursi nimetusega "Tallinna Linnavalitsuse uue administratiivhoone arhitektuurne ideekonkurss". Peale taotlejate kvalifitseerimise dokumentide peab pakendis olema eraldi kinnine ümbrik taotleja kontaktandmete ja postiaadressiga.
Osalejate valiku piirarv ja osalejate valiku tingimused:
1. Osalejate piirarvuks on 99. Juhul, kui taotlejate kvalifitseerimistingimused on täitnud rohkem kui 99 taotlejat, valib erikomisjon nende hulgast välja 99 osalejat, kellele esitatakse pakkumise kutse dokumendid järgmise valikukriteeriumi alusel:
1.1. pakkumise kutse dokumendid väljastatakse nendele 99 osalejale, kellel endal või kelle kollektiivi liikmed on viimase 10 aasta jooksul teostatud arvuliselt rohkem käesoleva ideekonkursiga analoogse mahuga (maht ruutmeetrites) esindushoonete ja avalike hoonete arhitektuursete osade projekteerimistöid.
2. Juhul, kui punktis 1.1 tingimusest lähtuvalt on taotluse esitanud mitu taotlejat, kes ise või kelle kollektiivi liikmed, on teostanud arvuliselt võrdselt analoogse mahuga (maht ruutmeetrites) esindushoonete ja avalike hoonete arhitektuursete osade projekteerimistöid ning sellest lähtuvalt on taotlejate arv suurem kui 99, siis lähtutakse määratud osalejate piirarvu tagamiseks taotlejate valikul järgmisest kriteeriumist:
2.1. valitakse arvuliselt võrdselt esindushoonete ja avalike hoonete arhitektuursete osade projekteerimistöid teostanud taotlejate hulgast välja need taotlejad, kes on teostanud suurema mahuga (maht ruutmeetrites), esindushoonete ja avalike hoonete arhitektuursete osade projekteerimistöid, et osalejate piirarvuks jääks 99.
Taotlejate poolt esitatavad taotlused koos taotlejate kvalifitseerimisdokumentidega tuleb esitada Tallinna Linnaplaneerimise Ametisse, Vabaduse väljak 7, Tallinn 15198, VI korrus (Linnavalitsuse hoone uus tiib), tuba 622 Marika Ohlo kätte.
Ostja poolt kvalifitseeritud taotlejad, kellele ostja on väljastanud pakkumise kutse dokumendid võivad esitada ideekonkursi töö, ideekonkursi tööde esitamise tähtaeg on 26. veebruar 2007.
Taotlused esitada hiljemalt 16. oktoober 2006 kell kell 14.00.
Kvalifitseerunud taotlejatele pakkumise kutse dokumentide esitamise eeldatav tähtpäev on 31. oktoober 2006.
Lisainformatsioon: Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Martti Preem, Planeeringute osakonna juhataja, tel: 640 4468, faks 640 4495, e-post:
Martti.Preem@tallinnlv.ee.
04. september 2006
Tallinna linn kuulutab septembris 2006 välja rahvusvahelise arhitektuurikonkursi, et leida sobiv lahendus Petrooleumi tänava pikendusele uue raehoone rajamiseks. Konkursi võitja peaks selguma veebruaris 2007.
05. juuni 2006
Tallinna linnavalitsus soovib uue raekoja ehitada kesklinna sadama ja Kadrioru vahelisele alale Petrooleumi tänava pikenduse piirkonnas.
Uus peahoone ja selle juurde rajatav autoparkla kerkiks nii reformimata riigimaale kui ka ASi Tallinna Sadam maadele. Pärast kooskõlastust korraldatakse rahvusvaheline arhitektuurikonkurss ja pannake paika detailplaneering.
Maja peaks valmima nelja aastaga, 2010.aastaks.
Objektiga seotud ettevõtted