03. juuli 2009
Linnavalitsus otsustas kinnistu omaniku Harko Keila Osaühingu taotlusel peatada Jõe tn 57b kinnistu ja selle lähiümbruse detailplaneeringu menetlemise kuni Jõe tn 57b kinnistu ja selle lähiümbruse planeerimise suhtes uute lähteseisukohtade andmiseni, sest planeeritud plasttorude tehast kehtivas lähteülesandes ette nähtud kujul ja mahus ei tule.
17. november 2008
Võeti vastu Jõe 57b kinnistu ja selle lähiümbruse muudetud detailplaneering. Planeering hõlmab Jõe 57b ja Jõe 57c tootmismaa sihtotstarbelisi kinnistuid, nendega piirnevat Jõe tänava lõiku, olemasolevat Kaare tänavat ning magistraaltee koridori Kaare tänava pikenduseks. Planeeringuga kavandatakse Jõe 57b krundi keskossa (krundi pindala on 34 196 m²) uue tootmiskompleksi– plasttorude tehase rajamine. Planeeritud on kuni kahekorruseline tootmishoone maksimaalse ehitusaluse pinnaga 5600 m² ja kõrgusega 13,5 m. Sellega seoses on lahendatud raskeveokite liiklusküsimused Kaare tänava kaudu ja rida tootmisprotsessiga kaasneda võivaid, planeeringu elluviimiseks vajalikke keskkonnakaitse tingimusi, mis käsitlevad müra, saasteaineid, lõhna jne. Puhvertsoon olemasolevate elamute ja planeeritava tootmishoone vahele moodustatakse põhiliselt kõrghaljastusega. Jõe 57b krundi Jõe tänava poolse piiri äärde on planeeritud 10 m laiune kõrghaljastusvöönd ning 3 m kõrgune hekk. Tootmisterritooriumi idapoolsele piirile on kavandatud 3 m kõrgune aed, mis toimiks ühtlasi ka võimaliku müra leviku tõkkena. Krundi läänepiiri ja osaliselt ka lõunapiiri ääres on kavandatud kõrghaljastuse vööndi laiuseks 30 m. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 18.11 – 01.12.2008 Keila Linnavalitsuses tööajal.
06. oktoober 2008
Algatati Jõe tn 57b kinnistu ja selle lähiümbruse detailplaneeringu keskkonnamõju strateegiline hindamine. Detailplaneeringu eesmärk on Jõe tn 57b kinnistule uue tootmiskompleksi (plasttorude tehase) rajamiseks vajalike maakasutus- ja ehitustingimuste määramine ning Kaare tänava piirkonnas maakasutuse korrastamine. Keskkonnamõjude strateegiline hindamine on vajalik, kuna detailplaneeringu menetluse käigus on selgunud sotsiaalne vajadus analüüsida keskkonnas kavandatavaid muudatusi ja sellega kaasnevaid mõjutusi komplektselt. Kavandatav tegevus võib kaasa tuua olulise keskkonnamõju sealhulgas kumulatiivse ja piiriülese mõju suuruse ja ulatuse (müra, lõhn jne), mis võib ulatuda kontaktvööndis asuvate väikeelamuteni. Hinnangus tuleb selgitada võimalikud ohud inimeste tervisele ja elukeskkonnale sealhulgas avariide ja õnnetuste esinemise tõenäosuse. Detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamise korraldusega saab tutvuda Keila Linnavalitsuses tööpäevadel tööajal.
18. august 2008
Jõe tänav 57 b detailplaneeringu avalik arutelu toimub esmaspäeval, 25.augustil 2008.a. kell 17.30 Keila Linnavalitsuse (Keskväljak 11) II korruse saalis. Alale planeeritakse plasttorude tehast.
03. detsember 2007
Algatati detailplaneeringu Jõe tn 57B kinnistu ja selle lähiümbruse kohta. Endisele OÜ Harko territooriumile kavandatakse plasttorude tehase rajamist. Lisaks tehase rajamiseks vajalike tingimuste määramisele on detailplaneeringu koostamise oluline ülesanne lahendada linnaruumiline üleminek elurajoonist tootmisterritooriumiks. Kinnistule ligipääsu nõuab linnavalitsus lahendada lõuna poolt vältides elurajooni läbimist. Arendaja planeerib suure osa tehase toorme ja toodangu transpordiks kasutada raudteed. Algatatud detailplaneering määrab tootmise rajamiseks vajalike maakasutus- ja ehitustingimused. Planeeringuala hõlmab Jõe tn 57B ja Jõe tn 57C kinnistut, nendega piirnevat Jõe tänava lõiku, lõunaküljest juurdepääsuks planeeritavat Kaare tänavat ning Kaare tn 1b krundi moodustamiseks käsitletavat ala.
Sama korraldusega tunnistas linnavalitsus kehtetuks Keila Linnavalitsuse 08.06.2006.a korralduse nr 333, millega algatati Jõe tn 57B kinnistu detailplaneeringu koostamine elamute ehitamiseks.
19. märts 2007
Arendaja, OÜ KOM Elamud kavandab endisele tööstusalale rajada viisteist 3-4 korruselist elamut prognoositavalt 250 elanikule. Arendaja kannab kulud tänavate projekteerimisele ja ehitamisele Jõe tänaval planeeritavast alast kuni Aia tänava ristmikuni (sõidutee koos jalg- ja kergliiklusteega) ning Aia tänavast Aiandi tänava raudtee ülekäiguni (jalg- ja kergliiklustee). Projekti ehitusaega hinnatakse viie aasta pikkuseks. Käesoleval ajal koostatakse maa-ala detailplaneeringut.