14. detsember 2009
Keskkonnaministeeriumi Info- ja Tehnokeskus kuulutab välja avatud hanke jääkreostuse likvideerimise projekteerimis-ehitustöödele endistel sõjaväe- ja tööstusaladel: Kose katlamaja; Kose-Risti ABT.
Jääkreostuse likvideerimistööde teostamine endiste Kose katlamaja ja Kose-Risti ABT territooriumidel. Projekti üldiseks eesmärgiks on põhjavett ohustava jääkreostuskolde lokaliseerimine, keskkonnareostuse tõkestamine ja jääkreostuse likvideerimine. Tööde tulemusena tuleb saavutada alltoodud eesmärgid:
- Üle vastavate piirarvude reostunud pinnase teisaldamine, sellele järgnev töötlemine või ladestamine selleks ettenähtud prügilas.
- Reostunud aladel olevate likvideerimisele kuuluvate rajatiste lammutamine ning tekkinud jäätmete käitlemine (taaskasutamine või kõrvaldamine).
- Reostunud pinnasega alal kõrghaljastuse likvideerimine (vajadusel)-
- Peale reostuse likvideerimistööde teostamist loodussõbraliku olukorra taastamine.
- Seiresüsteemi töölerakendamine reostuse likvideerimistöödele järgnevateks uuringuteks.
Lepingu üldtingimused on Töövõtulepingu tingimused seadmestamiseks ja projekteerimiseks-ehitamiseks, elektri- ja seadmete paigaldamiseks ning ehitus- ja inseneritöödeks, kui projekteerib Töövõtja, Esimene väljaanne 1999, mis on koostatud Insenerkonsultantide Rahvusvahelise Föderatsiooni (FIDIC) poolt (nn. "Kollane Raamat").
Tööd paiknevad aadressil: I objekt: Kose tee 9 asunud endise katlamaja territooriumil Tallinna linnas Harju maakonnas ja II objekt: endise Kose-Risti ABT territooriumil Harju maakonnas Kose vallas Kose alevikus Tallinn-Tartu maantee 40. kilomeetril. Eeldatav pinnasetööde kogumaht on arvutuslikult 8 000 m³.
Tööde teostamise aeg on 12 kuud.
Nõutavad tagatised ja garantiid:
Pakkumuse tagatise summa on ükssada kakskümmend tuhat eesti krooni (120 000 EEK). Tagatisele esitatud tingimused on toodud HD Osa I (Juhised pakkujale) punktis 4.4.
Täitmise tagatis 10% heakskiidetud lepingusummast; 5% heakskiidetud lepingu summast Puudustest teatamise ajavahemikul.
Tööde ja Töövõtja seadmete kindlustus.
Kolmanda osapoole kindlustus minimaalselt ühe kindlustusjuhtumi kohta 1 000 000 EEK.
Ühispakkumisele peab olema lisatud ühispakkujate poolt allkirjastatud eelleping või kavatsuste protokoll mis fikseerib, et kõik ühispakkujad vastutavad lepingu täitmise eest solidaarselt, et ühispakkujate volitatud esindajal on õigus saada ja anda instruktsioone kõigi ühispakkumuse liikmete jaoks ja nimel ja et lepingu täitmise, sealhulgas maksete tegemise, kohustus lasub ühispakkujate volitatud esindajal. Lisaks esitavad ühispakkujad volikirja oma esindaja määramiseks pakkumuse esitamisega, hankelepingu sõlmimisega ning täitmisega seotud toimingute tegemiseks (järgida Vormi IV, Osa I, Lisa 1). Volikiri peab olema jõus pakkumuse jõusoleku tähtaja jooksul. Ühe nädala jooksul peale hankelepingu sõlmimist esitatakse Tellijale konsortsiumi leping, milles on määratud kõikide ühispakkumuses osalevate osapoolte kohustused, õigused ja vastutus.
Lepingu üldtingimused on Töövõtulepingu tingimused seadmestamiseks ja projekteerimiseks-ehitamiseks, elektri- ja seadmete paigaldamiseks ning ehitus- ja inseneritöödeks, kui projekteerib Töövõtja, Esimene väljaanne 1999, mis on koostatud Insenerkonsultantide Rahvusvahelise Föderatsiooni (FIDIC) poolt (nn. "Kollane Raamat"). Lepingu eritingimused on antud HD Osas II (Lepingutingimused).
Kvalifitseerimise tingimustele vastavuse hindamiseks vajalikud andmed ja nende vorminõuded:
Pakkuja (konsortsium) peab viimase viie aasta jooksul (2004-2008) olema teostanud järgnevatele tunnustele vastavaid hankeid:
- jääkreostuse likvideerimistööde ja pinnasetöödega seonduvaid projekteerimis- ehitustöid vähemalt järgmises mahus: vähemalt 3 teostatud hankelepingut peatöövõtjana (neist vähemalt üks FIDIC "Töövõtulepingu tingimused seadmestamiseks ja projekteerimiseks-ehitamiseks, elektri- ja seadmete paigaldamiseks ning ehitus- ja inseneritöödeks, kui projekteerib Töövõtja" Esimene väljaanne 1999, (nn. Kollane raamat) või analoogsete lepingutingimuste järgi; ei pea olema ainult riigihanked), igaüks mahuga vähemalt viis miljonit eesti krooni (5 000 000 EEK) (käibemaksuta).
- Projekteerimisega tegelev pakkuja või üks ühispakkujatest või alltöövõtja peab tõestama, et ta on viimase kolme aasta jooksul teostanud hankelepingu esemega sarnaseid projekteerimistöid.
Pakkuja esitab teostatud sarnaste hangete loetelu koos teostatud tööde maksumuse, teostamise aja ja tellijate nimede ja kontaktandmete äranäitamisega (vt. HD Osa I Juhised pakkujale, Lisa 1 Vorm VIII).
Pakkujal (vähemalt ühel konsortsiumi liikmel) peab olema kehtiv ohtlike jäätmete käitluslitsents, mis sisaldab ohtlike ainetega saastunud pinnase ja õlijäätmete käitlemist. Pakkuja esitab vastava käitluslitsentsi koopia.
Pakkuja (konsortsiumi liige) peab omama ehitustööde teostamiseks vähemalt ühte alltoodud ettevõttesisestest kvaliteedijuhtimissüsteemidest:
- akrediteeritud sertifitseerimisasutuse tunnustatud kvaliteedisüsteem. Pakkuja (konsortsiumi liige) esitab akrediteeritud sertifitseerimisasutuse sertifikaadi koopia;
- kvaliteedisüsteem, mis peab vastama EEEL "Ehitusprotsessi kvaliteedisüsteemi koostamine" nõuetele. Pakkuja esitab sellisel juhul kvaliteedisüsteemi kirjelduse.
Pakkuja (konsortsiumi liige) peab omama ehitustööde teostamiseks keskkonnajuhtimise süsteemi (ISO 14001 või sellega samaväärset). Pakkuja (konsortsiumi liige) esitab akrediteeritud sertifitseerimisasutuse sertifikaadi koopia või selle puudumisel keskkonnajuhtimise süsteemi kirjelduse.
Alltöövõtjate kaasamisel esitab Pakkuja andmed alltöövõtu ulatuse kohta koos alltöövõtjate poolt teostatavate töölõikude äranäitamisega vastavalt Juhiste Vorm XIII. Pakkuja peab teostama ise minimaalselt 30% jääkreostuse likvideerimise töödest.
Pakkuja (konsortsium) esitab organisatsiooni kirjelduse, kus peab olema kajastatud organisatsiooni struktuur – isikud, nende kohustused ja vastutus, ühispakkumuse tegemisel ja/või alltöövõtu kasutamisel ülesannete jaotus; pakkuja kvaliteedi tagamise süsteemi kirjeldus, s.h. hanke objektiks olevate ehitustööde kvaliteedi tagamise üksikasjad (vastutusmaatriks jne., vt. Vorm IX).
Pakkuja (konsortsium) peab pakkumuses esitama Tehnilise pakkumuse (vt. Vorm IX, Osa I, Lisa 1).
HD omandamiseks tuleb osalemisest huvitatutel esitada kirjalik taotlus hankija e-posti aadressile või faksile. Eelnevalt tuleb tasuda HD paljunduskulud 500 EEK hankija arveldusarvele (Saaja: Rahandusministeerium, a/a 10220027689012, viitenumber 1200003990). HD väljastatakse hankija aadressil tööpäeviti HD eest nõutava summa tasumist tõendava dokumendi esitamisel. Dokumendil peab olema märgitud vastava hanke reg. number ning lihtsustatud töö nimetus „Jääkreostuse likvideerimine“. HD väljastamise aeg tuleb eelnevalt kokku leppida hankespetsialistiga. Eeltoodud HD paljunduskulude maksumus ei sisalda saatmiskulusid. Kui osalemisest huvitatud isik soovib HD väljastamist posti teel, peab ta väljastamise üksikasjad kokku leppima hankespetsialistiga ning tasuma ka postikulud. Lisaks HD paberversioonile väljastatakse digitaalselt (CD-l) järgmised dokumendid: HD Osa I koosseisu kuuluvad pakkumuse vormid(MS Word formaadis) ja HD Osa V Joonised (pdf formaadis).
Info ja dokumendid: Keskkonnaministeeriumi Info- ja Tehnokeskus, Lembit Talli, tel: 673 7592, e-post:
lembit.talli@ic.envir.ee.
Pakkumused esitada hiljemalt 21. jaanuar 2010 kell 13:00.