08. veebruar 2019
Narva Muuseum SA kuulutab välja avatud hanke Narva Muuseumi ekspositsiooni tehniliste seadmete ja ekspositsiooni erilahenduste soetamiseks. Riigihanke esemeks on Narva Muuseumi ekspositsiooni jaoks tehniliste seadmete ja ekspositsiooni erilahenduste soetamine käesoleva riigihanke alusdokumentides ning nende lisades toodud mahus ja tingimustel.
Tööde kestus: - 30.06.2019.
Pakkumuse esitamise tähtpäev ja kellaaeg: 8.03.2019 11:00.
Projekti number või viide: 2014-2020.5.04.16-0050.
27. detsember 2018
Narva Muuseum SA kuulutab välja avatud hanke Narva Muuseumi püsiekspositsiooni eritellimusmööbli ostmiseks.
Tööde kestus: 3 kuud.
Pakkumuse esitamise tähtpäev ja kellaaeg: 21.01.2019 10:00.
Projekti number või viide: 2014-2020.5.04.16-0050.
23. märts 2017
Narva Muuseum SA kuulutab välja konkursi Narva linnuse püsiekspositsiooni kavandamiseks. Püsiekspositsiooni ülesandeks on siduda terviklikuks elamusruumiks nii külastajatele seni avatud kui arenduse tulemusena avatavad linnuse osad. Ekspositsioonipinnana võetakse kasutusele tänaseni restaureerimata linnuse idatiib, korrastustööde tulemusel avanevad külastajatele ka praegu suletud müürikäigud ning -galeriid. Kõigis ruumides antakse infot sealsete arhitektuuridetailide ja erinevatel ajastutel lisatud kihistuste kohta. Juhul, kui on teada ruumi ajaloolised funktsioonid, siis on see ekspositsiooniga visualiseeritud.
Auhinnafond jaguneb järgmiselt:
- konkursi võitja auhind on neli tuhat eurot;
- teise koha auhind on kaks tuhat viissada eurot;
- kolmanda koha auhind on üks tuhat viissada eurot.
Pakkumised esitada 15.05.2017 16:00.
18. juuli 2016
Ettevõtluse Arendamise SA on otsustanud toetada Sihtasutust Narva Muuseum ca 3,54 miljoni euroga piirikindluse avastuskeskuse loomiseks. Toetuse abil on kavas rekonstrueerida ja avada külastajatele kogu Narva linnus uuendatud ekspositsiooni ja teenustega.
08. oktoober 2015
SA Narva Muuseum sõlmis arhitektuuribüroo JVR OÜ-ga projekteerimislepingu, mille järgi koostab JVR OÜ arhitektuurikonkursi võitnud ideekavandi „Kaks sõpra“ ehitusprojekti. Lepingu alusel hakkab JVR OÜ teostama Narva linnuse rekonstrueeritavate ehitusobjektide projekteerimisel vajalikke töid ja teenuseid. Rekonstrueeritavate objektide hulka kuuluvad Konvendihoone, Kristrevalli bastion, läänehoov ja jalgteesild. Kivisaal ehk praegune muuseumi administratiivhoone lepingu alla ei kuulu. Projekteerijaid ootab ees suuremahuline töö, kuna tegemist on ajaloolise ja arhitektuurselt keerulise objektiga.
Konvendihoone eelprojekt valmib juba 2015. aasta novembris. Konvendihoone rekonstrueerimise projekti rahastab Kultuuriministeerium ja võimalikult ka EAS 2014‒2020 SF regionaalarengu meetmetest programmist eraldatud vahendite abil. Hetkel ootab Narva Muuseum taotlusvooru avamist, et esitada sinna oma taotlus.
Kristervalli ja läänehoovi ehituseelprojekt valmib 2016. aasta aprillis. Seda rahastab Kultuuriministeerium ja võimalusel ka toetus Eesti-Venemaa piiriülese koostöö 2014‒2020 programmist.
Silla eelprojekti esitatakse 2016. aasta juulis. Riigihanget silla osas rahastatakse Kultuuriministeeriumi ja võimalikult ka EAS poolt 2014‒2020 SF regionaalarengu meetmetest programmi meetme „Ida-Virumaa linnapiirkondade jätkusuutlik areng“ eraldatud vahendite arvel.
Projekti kogusumma on 7,2 mln eurot.
16. juuli 2015
Narva linnuse arhitektuurikonkursi võitjaks tunnistati ideekavand märgusõnaga "Kaks sõpra", autorid Kalle Vellevoog, Tiiu Truus, Lidia Zarudnaja, Martin Proomik (arhitektuuribüroo JVR).
Arhitektuurikonkursi eesmärgiks oli leida Narva linnuse territooriumile ja hoontele terviklahendus, et kujundada piirkond kaasaegseks muuseumi, konverentsikeskuse ja avalike ürituste läbiviimise kohaks. Linnusesse kavandatav avastuskeskus peaks suutma saada Eesti ja Euroopa esindusobjektiks ning kanda seejuures piirkonna ajaloolist väärtust. Eesmärk on võiduprojekt realiseerida osaliselt juba 2018.a. aastaks ning tervikuna 5 aasta jooksul.
Võistluse auhinnafond rahastatakse SA Narva Muuseumi, Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumi abiga, ehitus on kavas realiseerida EL struktuurfondide meetmete toel.
30. juulil kl 16:00 avatakse Narva linnuse esimesel korrusel näitus, millel on kõigil linnuse külastajatel võimalik konkursile esitatud kavanditega tutvuda.
26. märts 2015
SA Narva Muuseum kuulutab välja piiratud osalejate arvuga ideekonkursi Narva linnuse arhitektuurse lahenduse leidmiseks. Arhitektuurivõistluse eesmärgiks on leida terviklik ruumiline lahendus Narva linnuse hoonete ja territooriumi ümberehituseks. Korraldaja soovib olemasoleva linnuse baasil välja arendada tänapäevase muuseumi, konverentsikeskuse ja avalike ürituste läbiviimise koha, mis on hästi seotud Narva linnaga, suudab olla Eesti riigi esindusobjektiks ning rõhutab maksimaalselt ajaloolist pärandit.
Hindamiskriteeriumid, mida kasutatakse auhinnasaajate väljaselgitamisel on vastavalt ülesande punktile 1.4:
- terviklahenduse selgus, funktsionaalsus ja paindlikkus, loodava ruumi inimsõbralikkus ja arusaadavus külastajale;
- vastavus Narva Muuseumi vajadustele ja tulevikuvisioonile;
- olemasoleva linnusega arvestamine, selle asukoha ja eripära tunnetus;
- täpsemate lahenduste sobivus terviklahendusega, nende sümboolse väärtuse mõju, eripärasus ja uuenduslikkus;
- ehitamise ja edasise ülalpidamise majanduslik otstarbekus ja üldine praktiline toimivus.
Konkursil osalemiseks ja kvalifitseerimiseks vajalike dokumentide esitamise tähtpäev on 29. aprill 2015 kell 16:00. Dokumendid tuleb tuua ise kohale või esitada omal vastutusel kas posti või kulleriga Eesti Arhitektide Liitu aadressil Põhja pst 27A, 10415 Tallinn. Muud ideekonkursi tingimused on toodud ideekonkursi võistluseeskirjas.
12. aprill 2004
Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Ameti ning Narva Muuseumi tellimusel on valminud Narva linnuse atraktiivsemaks muutmise ehitusprojekt. Projektiga nähakse ette uue laululava-kõlakoja ehitamist linnuse õuele, vaateplatsi ning sõidutee ja autoparkla rajamist. Varikatusega laululava ette rajatakse tantsuplats ning esinejate tarbeks on kõlakoja taha planeeritud ettevalmistus? ja tualettruumid. Laululava?kõlakoja arhitektuurne lahendus on lihtne ning välisilme on kooskõlas linnuse stiiliga. Põhilisteks ehitusmaterjalideks kasutatakse sügavaimmutatud puitu, raudbetooni ja terast.
Vaateplats rajatakse bastionile Spes, millelt on võimalik laskuda otse jõeäärsele teele. Sõidutee ja autoparkla sillutatakse maakividega ja vabakujuliste paekiviplaatidega.
Projektijärgsete tööde maksumuseks on ligikaudu 6 miljonit krooni. Käesolevaks ajaks on esitatud rahataotlused Kultuuriministeeriumile ning erinevatele abiprogrammidele. Täpsemad plaanid pannakse paika mais, kui on selgunud taotluste rahuldamine.