10. juuli 2018
Kase tänava II etapi ehitustöid teostab AS TREF Nord, kes esitas riigihankele parima pakkumise 247 098,42 eurot. Tööde lepingujärgne tähtaeg on 30. november 2018.
26. aprill 2018
Pärnu Linnavalitsus kuulutab välja avatud hanke Pärnu Kase tänava II etapi ehitamiseks (195970). Pärnu linnas, Kase tänava II etapi ehitustööde teostamine. Pärnu Kase tänava II etapi ehitustöid teostatakse projekti „Ettevõtluskeskkonna taristu parendamine - Kase tänava ühendamine Ehitajate teega” siseministri 13.02.2015.a määruse nr 4 „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetuse andmise tingimused ja kord“ alusel.
Tööde kestus: 15.06.2018 - 30.11.2018.
Pakkumuste laekumise tähtaeg: 21.05.2018 11:00.
05. veebruar 2018
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas toetada projekti „Ettevõtluskeskkonna taristu parendamine - Kase tänava ühendamine Ehitajate teega”. Projekti „Ettevõtluskeskkonna taristu parendamine - Kase tänava ühendamine Ehitajate teega” eesmärgiks on ehitada tee Pärnu linnas Kase tn ja Ehitajate tee ühendamiseks. Niidu tööstuspark on arenev tööstus-ja kaubanduspiirkond Pärnu linnas Via Baltica ääres. Tööstusala terviklikuks toimimiseks luuakse ühendus Kase tn ja Ehitajate tee vahel.
Projekti idee on kohaliku omavalitsuse poolt välja ehitada 480 meetrit sõiduteed koos valgustusega, et toetada ettevõtluse arengut Pärnus. Seoses sellega paraneb ettevõtluspiirkonnale ligipääs ja luuakse parem tegevuskeskkond laienemist vajavatele ettevõtetele. Kogu tööstuspargi ala on ligikaudu 40 ha. Projekti kogumaksumus on 470 479, sellest EL toetus 399 907 eurot ja omafinantseering 70 572 eurot.
12. veebruar 2013
Kehtestati Savi, Kase ja Vana-Savi tänavatega piirneva 6,14-hektarise maa-ala detailplaneeringu. Planeeringuala maakasutuse juhtotstarve on tootmismaa. Kehtiv üldplaneering näeb ette Niidu tööstuspiirkonna tihendamist. Detailplaneeringuga tehakse ettepanek jagada olemasolev reformimata riigimaa neljaks tootmis- ja ärimaa juhtfunktsiooniga krundiks suurustega vahemikus 1,1 kuni 1,7 hektarit. Igale krundile võib igale ehitada kolm ühe kuni nelja maapealse korruse ja kuni ühe maa-aluse korrusega hoonet. Hoonetele suurim kõrgus võib olla 15 meetrit keskmisest planeeritud maapinna kõrgusest ja suurim lubatud täisehitus on 50 protsenti kruntide pinnast. Arhitektuurseid piiranguid tootmishoonetele ei kehtestata. Kasutada tuleb piirkonnas iseloomulikke lahendusi, viimistlusmaterjale ja värve, mida saab täiendada igale ettevõttele omase logoga.
Lisaks võib moodustada planeeringu järgi ühe 775-ruutmeetrine haljasala ja ühe transpordimaa krundi, mis hõlmaks Kase tänava osa alates Savi tänavast koos selle kavandatava pikendusega Vana-Savi tänavani.
Detailplaneering näeb ette ehitada välja Kase tänav kuni Vana-Savi tänavani. Avalikult kasutatava tee ja üldkasutatava haljastuse, välisvalgustuse ja vihmaveekanalisatsiooni väljaehitamise kuni ehitusloale märgitud maaüksuseni tagab kohalik omavalitsus, kui kohalik omavalitsus ja detailplaneeringu koostamise taotleja või ehitusloa taotleja ei ole kokku leppinud teisiti.
20. detsember 2012
Võeti vastu Savi, Kase ja Vana-Savi tänavatega piirneva maa-ala detailplaneering. Eesmärk on jagada maa-ala kruntideks, korrastada maakasutust ning selgitada välja võimalikud ehitusmahud tootmis- ja ärihoonete rajamiseks ning neile ehitusõiguse määramiseks. Planeeringuala on jagatud kokku kuueks krundiks, kogupinnaga 61405m². Detailplaneeringuga tehakse ettepanek jagada olemasolev reformimata riigimaa neljaks tootmis- ja ärimaa juhtfunktsiooniga krundiks, üheks üldmaa krundiks (haljasala) ja üheks transpordimaa krundiks (Kase tänava osa alates Savi tänavast koos selle kavandatava pikendusega Vana-Savi tänavani).
Tootmis- ja ärimaa juhtfunktsiooniga kruntidele võib igale ehitada kolm hoonet, mis võivad olla 1–4 maapealse korrusega ja kuni 1 maa-aluse korrusega ning hoonetele lubatud suurima kõrgusega 15m arvestatud keskmisest planeeritud maapinna kõrgusest.