Lugupeetud külastaja, andmete täies mahus nägemiseks vajate kasutajaõigusi!

Ehitusobjekti kirjeldus või hanke tekst

Aleviku keskuse uus ideelahendus.

16. mai 2013
Sõmeru aleviku keskuse uue ideelahenduse tutvustus toimub 20. mail kell 18.00 Sõmeru keskusehoones. Tutvustaval arutelul esitletakse jooniseid ja slaidiprogrammi.
Ideelahendus on abimaterjaliks kavan-datavale Sõmeru aleviku keskosa detailplaneeringule. Töö eesmärgiks on Puiestee tänava ja praeguse keskväljaku ümberkujundamine, liiklusskeemi muutmine, haljastuse kavandamine ning puhke- ja rekreatsiooniala lahendamine.
Töö käigus on tootmis- ja ärihoonetega ümbritsetud vana keskväljaku liiklusskeem muudetud loogilisemaks ja turvalisemaks, jalakäijate tarbeks kavandatakse täiendavad kõnniteed. Muutub busside liiklusskeem ja bussipeatuse asukoht. Ärihoonete juurde on ette nähtud märgistatud parkimisalad.
Puiestee 7 ja 9 ees olevale avarale haljasalale on kavandatud puhke- ja rekreatsioonipark. Ala on kujundatud alevikule sobivas park-väljaku stiilis ning eesmärgiga luua vallakeskusesse esindusala. Park-väljaku oluliseks sümboliks on kaunis kuusepuu (jõulupuu), mis moodustab harmoonilise osa kavandatavast kõrghaljastusest. Väljaku kõvakattega alad ja teisaldatavad pingid võimaldavad korraldada erinevaid üritusi ja tegevusi.
Park-väljak on kavandatud erinevas vanuses inimestele: huvitavate lahendustega mänguplatsid väikelastele, mängu- ja ronimisalad kooliealistele. Parki läbib hulgaliselt kõnniteid, andes vabaduse jalutada ja läbida parki mistahes suunas. Puiestee ja Kooli tänava äärde on kavandatud keskusehoonest inspireeritud triibumotiiviga piirdeaed.
Ideekavandi autor on Seidi Küttis.

Objektiga seotud ettevõtted

Tellija
Briefcase
Sõmeru Vallavalitsus , Sõmeru, Rakvere vald
+372 3295944 vald@someru.ee
Map-pin

Asukoht

Sõmeru, Rakvere vald, LÄÄNE-VIRUMAA, Eesti
,Sõmeru, Rakvere vald, Eesti