Lugupeetud külastaja, andmete täies mahus nägemiseks vajate kasutajaõigusi!
Ehitusobjekti kirjeldus või hanke tekst
Uue piimakombinaadi ehitustööd. Kompleks valmib suvel 2023.
15. juuni 2022
Teostatakse E-Piima uue tehasekompleksi ehitustöid. Ehitustööd hõlmavad enam kui 30 000 m² tehase- ja administratiivhoone ehitust, lisaks pääslahoonet ning piirdeaedu. Paidesse uusehitisena rajatava E-piima tehasekompleksi kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekordses mahus tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa, kokku suletud brutopinnaga 32 446,9 m². Hoone on vaatamata oma suurusele küllalt liigendatud, mis võimaldab arhitektuurselt hoonemahtusid rõhutada. Üldine tonaalsus on hele – nagu piim – peamiseks fassaadimaterjaliks on kolmekihilised teraskattega valged SW-paneelid. Aktsendiks on võilillekollased avatäited ja aknaraamid ning välistreppide kandurid ja laadimissildade ümbrised. Tehasehoonesse sissepääs on ette nähtud administratiivploki kaudu, mille sissepääsukorrusel paikneb fuajee, tehasetöötajate riietusruumid ja puhkeruumid ning söökla. Eraldi riietusruumid on tootmisala töötajatele ning lao- ja logistika-ala töötajatele. Tootmine paikneb reeglina hoone ühekordses mahus hoone keskosas ning kagutiivas. Täielikult mitmekorruseline on pulbritööstuse hooneosa, mille suuremahuliste kuivatitornide tehnoloogia on paigaldatud lisaks põhikorrustele veel täiendavalt viiele tehnoloogilise korrusele (kokku 7 korrust), millest kõrgeim ulatub ca 32m kõrguseni. Kuivatitornide tasapinnad on ühendatud läbiva trepikoja kaudu ning hädaväljapääsuks on ette nähtud hooneväline vahemademetega varustatud redel.
03. august 2021
Alustatud piimakombinaadi ehitust. Ehitustööd peaksid kestma 2023. aasta suveni. Paidesse rajatav piimatööstus maksab ligikaudu sada miljonit eurot, sellest 30 miljonit on omaosalus ja 70 miljonit eurot tuleb laenu võtta.
Paidesse uusehitisena rajatava E-piima tehasekompleksi kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekordses mahus tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa, kokku suletud brutopinnaga enam kui 30 260 m². Kogu tehases kasutatav soojusenergia saadakse taastuvatest energiaallikatest ning elektri kasutamisel plaanitakse järk-järgult üle minna süsinikneutraalsetele lahendustele. Samuti tuleb tehase territooriumile päikesepark.
22. aprill 2021
E-Piim Tootmine OÜ ning kaks Hollandi perefirmat, Royal A-Ware ja Interfood Group, sõlmisid osalus- ja investeerimislepingu, millega omandas Royal A-Ware'i ja Interfood Groupi ühisettevõte Meierei B.V. 24,99 protsendilise AS E-Piim Tootmine ettevõttest.
Hoone arhitektuuri ja tehnoloogia valikul juhindutakse kõrgeimatest tänapäevastest kvaliteedi- ja hügieeninõuetest, samas kui tehase protsessijuhtimises ja kvaliteedikontrollis rakendatakse tipptasemel automaatikat ja digilahendusi.
Uue tehasekompleksi rajamisel on prioriteediks kliimaneutraalsus ja kestlikkus. Kogu tehases kasutatav soojusenergia saadakse taastuvatest energiaallikatest ning elektri kasutamisel plaanitakse tulevikus järk-järgult üle minna süsinikneutraalsetele lahendustele. Samuti rajatakse tehase territooriumile päikesepark.
Tehase ehitustööd algavad 2021. aasta suvel ning tehas saab töövalmis umbes kaks aastat hiljem ehk 2023. aasta suvel.
18. jaanuar 2021
100 miljonit eurot maksva tehase ehitus peaks algama selle aasta teises kvartalis ja tootmist võiks see alustada 2023. aasta teises kvartalis. Uue Paide piimatehase 100 miljoni euro suurust investeeringut on kavas rahastada osaliselt LHV laenuga, PRIA toetusega, kuid ka on E-Piim pöördunud Kredexi poole laenusaamiseks.
14. juuli 2020
E-Piim tootmishoone ehituse algus lükkub edasi kas aasta lõppu või järgmise aasta algusesse. Partner, kes pidi valmistama suure osa tehase tehnoloogiast, müüs maha selle tehase.
03. september 2019
AS E-Piim Tootmine ja Nordecon AS sõlmisid lepingu E-Piima Paidesse ehitatava tehasekompleksi ehitamiseks. Ehitustööd algavad 2020. aasta alguses ning lõppevad 2022. aasta kevadel. Leping hõlmab tehase- ja administratiivhoone ehitust, lisaks pääslahoone ning piirdeaedade ehituse. Projekti maksumus on 29 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks. E-Piima tehasekompleksi kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekordses mahus tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa, kokku suletud brutopinnaga 32 446,9 m². Hoone peamiseks fassaadimaterjaliks on kolmekihilised teraskattega valged SW-paneelid.
25. aprill 2019
E-Piim tahtis alustada Paidesse piimatööstuse rajamist aprillis, kui ehituse algus lükkub edasi. Firma oli sunnitud vahetama panka. Rahateemad loodab E-Piim lahendada juuniks ja asjaajamiste sujumisel alustada ehitustöödega sügisel. Uue tehase rajamine läheb maksma 100 miljonit eurot. Ehituse makusmus on ligi 30 miljonit ja tehnoloogia 70 miljonit eurot. Tehase kompleksi kuuluvad kahekorruseline haldushoone, ühekorruseline tootmispind ja seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa.
26. märts 2019
Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet kiitis heaks E-Piima tehase ehituseks ja sisseseade ostmiseks 15 miljoni eurose rahastuse, Paidesse rajatava tehase kogumaksumus ulatub 100 miljoni euroni. Juulis väljastas Paide linnavalitsus ehitusloa 14 hektari suurusele kinnistule tööstushoone ehitamiseks. Ehitus ajastatakse selliselt, et kõigepealt soetatakse sisendid ja seejärel sõlmitakse ehitusleping ja muud väiksemad hankelepingud, näiteks kommunikatsioonide rajamiseks. Tehasehoone kompleksi koosseisu kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekordses mahus tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa. Kompleksi kasulik pind on ligi 30 600 ruutmeetrit. Tehase ehitab 29 miljoni euroga Nordecon, hinnale lisandub käibemaks. Suurtööstuse ehitusega alustatakse tänavu suvel ja see peaks valmima 2021. aasta sügisel.
14. veebruar 2019
AS E-Piim Tootmise uue tehase ehitushankel tunnistati edukaks Nordecon ASi pakkumus. On alustatud lepingu sõlmimise üle läbirääkimisi. Ehitustööd algavad suvel, tehas valmib 2021. aasta sügisel. Projekti maksumus ilma käibemaksuta on ligi 29 miljonit eurot. Tehase kompleksi kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekorruseline tootmispind ja seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa. Kompleksi kasulik pind on ca 30 600 m².
05. märts 2018
Kehtestatud Mündi, Raudtee ja Karja tänavate ning Ruubassaare tee vahelise ala detailplaneering. Detailplaneeringuga kavandatakse alale piimatöötlemisetehas koos seda teenindavate hoonete ja rajatistega ning eraldi krunt sademeveekraavi toimimiseks ja hooldamiseks. Planeeritud on liitumine ühisveevärgi-, kanalisatsiooni-, elektri- ja kaugküttetrassidega, alal on päikesepaneelide rajamise võimalus. Juurdepääsud alale on Mündi tänavalt ja Raudtee tänava kaudu Ruubassaare teelt. Sõidukite parkimine on lahendatud krundi siseselt.
Planeeringuga tehakse ettepanek Paide linna üldplaneeringus määratud maakasutuse juhtotstarbe ulatuslikuks muutmiseks (elamumaast tootmis- ja ärimaaks). Lähtudes planeeringu koostamise käigus koostatud KSH eelhinnangust ei kaasne kavandatud tegevustega ohtu keskkonnale, kultuuripärandile, inimese tervisele, heaolule ja varale.
08. detsember 2017
Linnavolikogu võttis vastu detailplaneeringu ühistulise piimatööstuse rajamiseks. Planeeringuala suurus on ca 14 ha, alal moodustatakse üks krunt piimatöötlemisetehase rajamiseks ning teine sademeveekraavi toimimiseks ja hooldamiseks. Tehase territooriumile on võimalike hoonetena kavandatud tootmishoone, tehase pääsla, kontorihoone, piimaautode välispesu hoone, flotatsiooniruum, alajaam, jmt. Hoonete funktsioonid ja arv täpsustuvad edasisel projekteerimisel. Planeeritud on liitumine ühisveevärgi- ning kanalisatsiooniga, telekommunikatsioonitrassidega. Alale on kavandatud ka päikesepaneelide rajamise võimalus. Soojusvarustus on planeeritud Ruubassaare tee 3 asuvast katlamajast.
Juurdepääsud planeeringualale ette nähtud Mündi tänavalt ja Raudtee tänava kaudu Ruubassaare teelt. Sõidukite parkimine on lahendatud krundi siseselt.
Detailplaneeringu vastuvõtmisele järgneb avalik väljapanek uue aasta algul ning avalik arutelu. Ajakava kohaselt kehtestatakse planeering veebruari lõpuks.
16. november 2017
Paide Piimakombinaadi detailplaneering on riigiametistes kooskõlastusringil. Detailplaneeringu kehtestamiseni jõutakse ilmselt veebruari lõpus või märtsi alguses. Ehitustöödega kavandatakse alustada aprillis 2019.
02. oktoober 2017
Mündi, Raudtee ja Karja tänavate ning Ruubassaare tee vahelise ala (planeeringuala suurus on ca 14 ha) detailplaneeringu eskiisi avalik väljapanek toimub 13. oktoobrist 13. novembrini kodulehel ja tööajal Paide Linnavalitsuses (Pärnu tn 3, Paide linn). Detailplaneeringuga kavandatakse alale piimatöötlemistehas. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on alale piimatöötlemistehase (põhitootmishoone ehitusaluse pinnaga kuni 40 000 m², kontorihoone ehitusaluse pinnaga 300 m², piimaautode välispesu hoone ning rajatiste nagu tarbevee tasandusmahutid, jääveemahuti, alajaam, lokaalne reovee eelpuhasti või rasvaeraldaja, boilerikeskus, turvaväravad) kavandamine. Planeeritud on liitumine ühisveevärgi-, kanalisatsiooni- ja kaugküttetrassidega. Juurdepääsud alale on Mündi ja Raudtee tänavatelt, uusi tänavaid ei kavandata. Kui avaliku väljapaneku ajal esitatakse kirjalikke arvamusi, siis toimub väljapaneku tulemuste avalik arutelu Paide Linnavalitsuses (Pärnu tn 3, II korruse saal) 14. novembril 2017 kell 16.00.
03. juuli 2017
PRIA peadirektor kinnitas otsuse anda 15 miljoni euro suurune investeeringutoetus AS E-Piim Tootmine projektile, mille eesmärgiks on uue ühistulise piimatööstuse rajamine. Uue piimatööstuse rajamist toetatakse 15 miljoni euroga, millest Euroopa Liit katab 85 protsenti ja Eesti riigi kaasfinantseering on 15 protsenti. Uus piimatööstus peaks tegutsema hakkama viie aasta pärast.
29. mai 2017
PRIA toetuse abil rajatava ühistulise piimatööstuse suurprojektide hindamise komisjon otsustas toetada E-Piim Tootmine ASi projekti rajada piimakombinaat Paidesse. Projekt näeb ette rajada ühistuline piimatööstus Paide linna Mündi ja Raudtee tänavate nurgale maksumusega ligi 90 miljonit eurot. Piimatööstus valmib plaanide kohaselt aastal 2020.
Komisjoni ettepaneku alusel kinnitab paremusjärjestuse PRIA peadirektor. Seejärel viib PRIA lõpuni kõik meetme määruses nõutavad kontrollid ning teeb taotluste kohta otsused hiljemalt 29. juuniks.
08. detsember 2016
Paide Linnavolikogu algatats Mündi, Raudtee ja Karja tänavate ning Ruubassaare tee vahelise ala detailplaneeringu ja jättis algatamata keskkonnamõju strateegiline hindamise. Detailplaneeringuga kavandatakse alale piimatöötlemistehas (põhitootmishoone ehitusaluse pinnaga kuni 40 000 m², kontorihoone ehitusaluse pinnaga 300 m², piimaautode välispesu hoone ning järgmised rajatised: tarbevee tasandusmahutid, jääveemahuti, alajaam, lokaalne reovee eelpuhasti või rasvaeraldaja, boilerikeskus, turvaväravad). Planeeritud on liitumine ühisveevärgi- ning kanalisatsiooni- ja kaugküttetrassidega. Juurdepääsud planeeringualale on ette nähtud Mündi tänavalt ja Ruubassaare teelt.
Enamus planeeringualal asuvatest kinnistutest on hoonestamata, Mündi tn 60 ja Mündi tn 62 kinnistutel olevad hooned (garaažiboksid) on planeeritud lammutada. Lammutamise eelduseks on huvitatud isiku ning Mündi tn 60 ja Mündi tn 62 kinnistute omanike vahel saavutatud vastavasisuline kokkulepe.
Planeeringualale on juurdepääs Raudtee, Mündi ja Karja tänavatelt ning Ruubassaare teelt, uusi avalikuks kasutamiseks ettenähtud teid (tänavaid) ei planeerita. Planeeringus tuleb lahendada ka juurdepääsud Mündi tänavalt Mündi tn 48, Mündi tn 50 ja Mündi tn 52 kinnistuteni.
Enne detailplaneeringu koostamist on planeeringualal vajalik teostada ehitusgeodeetiline uurimistöö (topo-geodeetiline alusplaan mõõtkavas 1:500), detailplaneeringu algatamise hetkeks muude uuringute vajadust ette ei nähta.
Kui detailplaneeringu edasise menetluse käigus selgub, et planeeringulahenduse väljatöötamiseks on vajalik teha täiendavaid uuringuid (ekspertiise, analüüse, vms), siis tuleb need teha ja planeeringusse lisada.
Objektiga seotud ettevõtted