01. november 2017
Vigala Vallavalitsus sõlmis Nordpont OÜga, kaaspakkuja Piiber Projekt OÜ, lepingu Kivi-Vigala paisu kalapääsu projekteerimis-ehitustöödeks. Projekteerimis-Ehitustööde peatöövõtja tööde maht:
a) Detailse tööprojekti koostamine ja kooskõlastamine (võttes aluseks koostatud eelprojekti tulemused) – 1 tk;
b) Paisu likvideerimine – 1 tk;
c) Tehiskärestiku rajamine sillast ülesvoolu- 52 m;
d) Tehiskose rajamine sillast allavoolu – 20 m;
e) Kaldakindlustus- ja pinnasetööd – kompl.
11. september 2017
Vigala Vallavalitsus kuulutab välja avatud hanke Kivi-Vigala paisu kalapääsu projekteerimis-ehitustöödeks (190854). Käesoleva hankelepingu esemeks on kalade rändetingimuste parandamiseks väljatöötatud lahenduse projekteerimis-ehitustööd (sh detailse tööprojekti koostamine) Rapla maakonnas, Vigala vallas, Naravere ja Kivi-Vigala küla piiril Enge jõel asuva Kivi-Vigala paisu juures. Projekteerimis-Ehitustööde peatöövõtja tööde maht:
a) Detailse tööprojekti koostamine ja kooskõlastamine (võttes aluseks koostatud eelprojekti tulemused) – 1 tk;
b) Paisu likvideerimine – 1 tk;
c) Tehiskärestiku rajamine sillast ülesvoolu- 52 m;
d) Tehiskose rajamine sillast allavoolu – 20 m;
e) Kaldakindlustus- ja pinnasetööd – kompl.
Tööde kestus: 12 kuud.
Pakkumuste laekumise tähtaeg: 06.10.2017 10:00.
05. september 2017
Vigala Vallavalitsus on saanud Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetuse projektile (toetuse summa 277 489 eurot), millega parendatakse Kivi-Vigala paisu hetkeolukorda ning rajatakse looduslähedane kalapääs. Projekti eesmärk on kalade rändetingimuste parandamine Rapla maakonnas Vigala vallas Enge jõel asuva Kivi-Vigala paisu juures. Kavandatud on olemasoleva paisu konstruktsioonid lammutada ja rajada maanteesillast ülesvoolu jõe voolusängi tehiskärestik, mille languks kavandatakse 1,7% ja pikkuseks 54 m. Kalapääsu lahenduse ja normaalpaisutustaseme määramisel on arvesse võetud Vigala kirikust tingitud nõudeid. Üks oluline nõue on, et ei tohi oluliselt muuta kiriku vundamendi veerežiimi. Seetõttu võeti eesmärgiks mitte alandada jõe veetaset kiriku äärsel lõigul rohkem kui 0,35 m. Piiber Projekt OÜ poolt koostatud eelprojektiga (2015) on kavandatud olemasoleva paisu konstruktsioonid lammutada. Paisutuse säilitamiseks rajatakse alates maanteesillast ülesvoolu vajalikul pikkusel jõe voolusängi ja lammialale täitekiht ja sellele tehiskärestik. Tehiskärestik on pinnasest ja/või kivipuistmaterjalist kujundatav sobiva kaldega voolusäng, milles kujunev voolukiirus on vastuvoolu ujuvatele kaladele jõukohane. Tehiskärestik rajatakse jõesängis vajalikus laiuses ja seda läbib kogu jõe vooluhulk. Põhivoolusängi äärne ala täidetakse ja profileeritakse nii, et seda saab läbida kõrgveeaegne vooluhulk. Tehiskärestiku voolusäng muudetakse kividega ühtlaselt karedaks, tehiskosel aga hajali paiknevatest rahnudest või risti-rästi kivilävedest koosnevateks tõketeks ja nendevahelisteks süvenditeks, mis hõlbustavad kalade ülesvoolu liikumist. Tehiskärestiku voolusäng kujundatakse selliselt, et selle põhivoolusäng koondaks ja laseks läbi madal− ja normaalveeperioodi aegse vooluhulga, kõrgvee ajal ujutatakse üle jõel korrastatav lammiala.
Vigala Vallavalitsus on sõlminud lepingu projektijuhtimisteenuse osutamiseks MTÜ Eesti Loodushoiu Keskusega, kes korraldab projekti edasisi tegevusi kuni 30.09.2018. Plaanis on sõlmida projekteerimis-ehitusleping juba käesoleva aasta oktoobris.
31. august 2017
Eesti Loodushoiu Keskus osutab Vigala Vallavalitsusele projektijuhtimise teenust Kivi-Vigala paisu kalapääsu rajamiseks. Projektijuhi töökohustused on eeldatavalt perioodil august 2017 - september 2018 ning sisaldavad:
-projekti tegevuste ja ajakava planeerimine;
- projekti eelarve koostamine ja muutmine;
-projektiga seotud hangete ettevalmistamine ja läbiviimine;
-projektiga seotud õiguslikud toimingud, sealhulgas lepingute koostamine ja sõlmimine;
- projekti aruandlus, sealhulgas väljamakse taotluste ja aruannete koostamine, esitamine ja menetlemine;
-projekti avalikustamine vastavalt Vabariigi Valitsuse määrusele;
- muud projekti elluviimisega seotud toimingud;
-projekti seire- ja lõpparuande koostamine.
18. juuli 2017
Vigala Vallavalitsus kuulutab välja hanke Kivi-Vigala paisu kalapääsu (KIK-i projekt) projektijuhtimiseks. Täpsest kirjeldust loe spetsifikatsioonist (hankedokumendist, HD)
Hankega otsitakse KIK-i projektile , mis kestab eeldatavalt kuni 30.09.2018, projektijuhti. Projektijuhi nõutav kogemus on kirjas HD-s
2.1.2. Projektijuhi töökohustused on (pakkumus sisaldab) eeldatavalt perioodil august 2017 - september 2018:
2.1.2.1. projekti tegevuste ja ajakava planeerimine;
2.1.2.2. projekti eelarve koostamine ja muutmine;
2.1.2.3. projektiga seotud hangete ettevalmistamine ja läbiviimine;
2.1.2.4. projektiga seotud õiguslikud toimingud, sealhulgas lepingute koostamine ja sõlmimine;
2.1.2.5. projekti aruandlus, sealhulgas väljamakse taotluste ja aruannete koostamine, esitamine ja menetlemine;
2.1.2.6. projekti avalikustamine vastavalt Vabariigi Valitsuse määrusele;
2.1.2.7. muud projekti elluviimisega seotud toimingud;
2.1.2.8. projekti seire- ja lõpparuande koostamine.
Pakkumus esitatakse projektijuhtimise kogumaksumusele. Projekt võib pikeneda või lüheneda, mis ei mõjuta välja makstavat kogumaksumust. Kogumaksumus võib suureneda vaid juhul, kui vääramatu jõu toimel projektijuhist mitte sõltuvatel asjaoludel projekt pikeneb üle 1 kuu, lisamaksel võetakse arvesse siis arvestuslik 1 kuu hind.
Projektijuhtimine eeldatava pikkusega 14 kuud (02.08.2017 - 30.09.2018)
Pakkumised esitada 01.08.2017 13:00.