15. november 2018
Eesti Gaas teostab koos Paikre OÜ-ga esimese päikeseenergiajaama ehitust. Kokku on plaanis aasta lõpuks Pärnu külje all töövalmis saada neli päikesejaama. Pärnusse on kavandatud kokku neli 990 kilovatist päikesejaama, millesse paigaldatakse kokku 13 000 päikesepaneeli. Jaamad rajatakse endisele Rääma prügimäe 16 hektari suurusele alale. Kokku investeerib Eesti Gaas päikeseenergiajaamade ehitusse üle 3 miljoni euro. Päikesejaamu ehitab Solar4You ning tellija on Pärnu Päikesepargid, mille omanikeks on Eesti Gaas AS ja Paikre OÜ.
08. märts 2018
21. märtsist kuni 19. aprillini 2018 on Raba tn 34 kinnistu detailplaneeringu avalik väljapanek Pärnulinnavalitsuse I korruse planeeringute saalis. Detailplaneeringu ülesandeks on selgitada välja Raba tn 34 kinnistule päikeseelektrijaama rajamise võimalused. Päikeseelektrijaama rajamine on kavandatud endise prügila alale. Raba tn 34 kinnistu piire ei muudeta. Krundile on lubatud rajada üks hoone, mis on alajaam, hoone maksimaalse kõrgusega 5 m ja lubatud suurima hoone ehitisealuse pinnaga 500 m2 .
Krundi lubatud suurim rajatiste ehitisealune pind on 77 500 m². Rajatiste maksimaalne kõrgus on 6 m (paneelid ja konstruktsioon). Lubatud rajatised on tootmise ja jaotamise ehitised (päikesepaneelid, alajaam, inverterid jm jaama ehitamiseks vajalik tehnoloogia); teenindusala (kõvakattega väljak); tehnovõrgud. Päikesepaneelid paigaldatakse konserveeritud prügimäe horisontaalpindadele laugjatele nõlvadele, olemasolevat reljeefi arvestavalt, eraldi ridadena üksteise taha. Kokku paigaldatakse ca 22 000 päikesepaneeli.
31. oktoober 2017
9. novembrist kuni 8. detsembrini 2017 on Pärnulinnavalitsuse I korruse planeeringute saalis Raba tn 34 kinnistu detailplaneeringu eskiislahenduse avalik väljapanek. Detailplaneeringu koostamise ülesandeks on selgitada välja võimalused Raba tn 34 kinnistule päikeseelektrijaama rajamiseks. Elektrienergiat kavatsetakse tootma hakata peamiselt elektrivõrku ja väiksemas osas tootja tarbeks. Päikesepaneelid paigaldatakse konserveeritud prügimäe horisontaalpindadele ja ka laugjatele nõlvadele, ridade kaupa, risti lõunasuunaga. Krundile lubatud suurim rajatiste ehitisealune pind on 77 500 m² ja rajatiste maksimaalne kõrgus on 6m. Lubatud on rajada üks hoone, milleks on alajaam, ehitisealuse pinnaga 500 m² ja maksimaalse kõrgusega 5m.
Lubatud rajatised on tootmise ja jaotamise ehitised (päikesepaneelid, inverterid jm jaama ehitamiseks vajalik tehnoloogia); teenindusala (kõvakattega väljak); tehnovõrgud. Krundi kasutamise sihtotstarbeks määratakse elektrienergia tootmise ja jaotamise ehitise maa/soojusenergia tootmise ja jaotamise ehitise maa, mis vastab üldplaneeringu juhtotstarbele tootmismaa. Üldplaneeringuga määratud maakasutuse juhtfunktsiooni muutmine üldmaast tootmismaaks toob detailplaneeringuga kaasa üldplaneeringu muutmise ettepaneku.
12. september 2017
On algatatud Raba tn 34 detailplaneeringu koostamine. Rääma prügila suletud alale kavandatakse päikeseelektrijaama rajamist (nimivõimsusega 5,75 MWh) ja väiksemas mahus jäätmekäitlustoimingute läbiviimist (ladustamine, sorteerimine). Elektrienergiat kavatsetakse tootma hakata kohalike ettevõtete ja linnamajanduse tarbeks ning vooluülejääki müüa kohalikule elektrivõrgu valdajale.