24. märts 2003
Vändra Alevivalitsus kuulutab välja avatud pakkumise Pärnu jõe alamvesikonna ISPA Tehnilise Abi projektiga haaratud 9 väikeasula ehitusgeoloogilistele ja -geodeetilistele töödele. Uurimistööd on vajalikud Türi linna, Karksi valla, Vändra alevi, Halinga valla, Järva-Jaani valla, Mõisaküla linna, Roosna-Alliku valla, Väätsa valla ja Oisu valla maa-alal vee- ja kanalisatsioonirajatiste projekteerimiseks.
Pakkumise kutse dokumente väljastab Vändra Alevivalitsus, tööpäevadel kell 8.00 kuni 13.00 ja 14.00 kuni 17.00. Kontaktisik Eha Tamm, telef. (044) 30 330. Pakkumise kutsedokumendid tuleb ette tellida vähemalt kaks tööpäeva enne pakkumise kutsedokumentide väljavõtmist. Dokumentide tasu 300 krooni saab tasuda koha peal sularahas või eelnevalt kandes Vändra alevivalitsuse arvele 1090 2015 3540 04 Ühispangas.
Pakkumised esitada hiljemalt 22. aprill 2003 kell 11.00.
12. november 2001
Pärnu, Audru, Paikuse, Sindi (kokku ~170 mln krooni), taotlevad riigi vahendusel ISPA programmist abiraha, et ajakohastada veevärki ja kanalisatsiooni ning ehitada uusi kanalisatsioonitorustikke.
Pärnu (~100 mln) planeerib ehitada Raekülla ja Vana-Pärnusse vee- ja kanalisatsioonitorustikke. Kavas on tõhustada kesklinna veevarustust ja ühtlustada kanalisatsioonipumbajaamade ja torustike koormust.
Audru (~37 mln) kavandab ehitada vee- ja kanalisatsioonitorustikud Audru alevikust, Papsaare ja Valgeranna külas Pärnu piirini, et suunata heitvesi Pärnu puhastusseadmetesse ning varustada eelpool nimetatd piirkond puhta joogiveega.
Paikuse (~15,8 mln) soovib rajada vee- ja kanalisatsioonitorustikke aleviku neisse osadesse, kus need puuduvad ning rekonstrueerida olemasolevad. Nelja puurkaevu asemele on kavas rajada ühtne ja ökonoomne veevarustusjaam.
Sindi (~12,6mln) planeerib rajada vee- ja kanalisatsioonitorustikke Paide maanteest jõe poole ja Viira suunas.
Taotlus tuleb Brüsselis arutusele 2002. aasta esimeses kvartalis.
Pärnu-Jaagupi ja Vändra osalevad Pärnu alamvesikonna väikeasulate veekaitseprogrammis, kuhu kuuluvad veel Roosna-Alliku, Oisu, Väätsa, Türi, Karksi ja Mõisaküla (kokku ~100 mln krooni).
Vändra (~20 mln) planeerib varustada veevärgi ja kanalisatsiooniga kogu alevi, renoveerida torustikke ja heitvete puhastusseadet.
Pärnu-Jaagupi (~16 mln) planeerib kanaliseerida valdava osa alevist. Lisaks sellele on kavas ehitada Pärnu maantee alla sademevee kanalisatsioon, rekonstrueerida puhastusseadmeid ja ehitada ümber joogiveepumpla.
Väikeasulate otsustav arutelu tomub Brüsselis tõenäoliselt 2002. aasta keskpaigas.
13. august 2001
Pärnu ja Sindi linn ning Audru ja Paikuse vald kavandavad lähiaastatel vee- ja kanalisatsioonitorustike välja ehitamist. Töid planeeritakse teha ISPA abiprogrammi toel. Käesoleval hetkel on laenu taotlemine (~120 mln kr) ettevalmistamisel. 15. augustiks peavad omavalitsused esitama taotlused Keskkonnaministeeriumile, mis edastab need abiprogrammi rahastajale. Abiraha jagamise suhtes on jõutud kokkuleppele, mille kohaselt Pärnu saab 100 mln, Audru 30 mln ja Paikuse 10 mln krooni.
Pärnu soovib abiraha eest ehitada Raekülla ja Vana-Pärnusse vee- ja kanalisatsioonitorustikke ning kaks kanalisatsioonikollektorit. Audru planeerib ehitada vee- ja kanalisatsioonitorustikud Pärnu piirist Valgeranna puhkealani. Sindi ja Paikuse aga kavandavad rajada vee- ja kanalisatsioonitorustikke ning renoveerida olemasolevaid Paikuse ja Sindi vahelises elurajoonis.