Kehtna Vallavalitsus korraldab eelläbirääkimistega odavaima teenusepakkuja leidmiseks konkursi Kehtna vallas, Järvakandi alevis asuvas terviseradade kompleksi ja discgolfi raja haldamiseks
Läbirääkimiste objektiks on kokkuleppe sõlmimine Järvakandi terviseradade haldamiseks perioodil 1. juuli 2020 kuni 31.detsember 2021. Selle haldamislepinguga kaasnevad konkreetsed kohustused on alljärgnevad:
Kohustuslikud tegevused Järvakandi terviseradade haldamisel.
Järvakandi terviserade pindala on 16,6 ha.
Põhitegevus radadel on discgolf, jooksmine, rattasõit, kepikõnd, jalutamine, suusatamine. Raja hooldamisel tuleb arvestada kõigi eelpool nimetatud aladega ja nende harrastajatega. Seega hooldusalaks on 18 korviga PAR 66 ja pikkusega 2660 meetrit PDGA nõuetele vastav Järvakandi discgolfi park ning 400 m, 1 km, 2 km, 2,5 km ja 3 km pikkusega jooksu ja suusarada, mis vastavad võistlusnormidele.
Kevadel tuleb rada ette valmistada ohutuks niitmiseks sh koristada raja seest välja tulnud kivid, metall ja muu praht. Tasandada tuleb rajal tekkinud lohud ja mättad.
Rada tuleb niita nii et see vastaks discgolfi raja puhul PDGA nõuetele ja niita minimaalselt 11 korda aastas. Niidetav ala on ligikaudu 14 ha ja lisaks parklad. Niita tuleb kogu ala, seal hulgas ka puude ja põõsaste alused ja ümbrus. Niitmise all mõeldakse niidukiga niitmist ja trimmerdamist. Jooksuraja puhul ei tohi kasvav muru segada jooksmist. Niitmine ei tohi häirida raja kasutajaid ja rada peab olema niidetud alati reedeks. ,
Sügisel tuleb rajale langenud lehed purustada, peenestada või riisuda/koristada ja ära vedada nii, et need ei segaks raja kasutamist ja kasutajaid, kuid mitte vähem kui kolm korda sügise jooksul. 400 m, 1 km, 2 km, 2,5 km ja 3 km pikkused jooksurajad peavad olema ( 4 meetri laiuselt ) puulehtedest puhtad või lehed rajal purustatud igaks reedeks. Suuremad puulehe kuhilad ja discgolfareid häirivad puulehed tuleb koristada samade reeglite järgi ka discgolfi rajalt.
Suusaradadel (400 m, 1 km, 2 km, 2,5 km ja 3 km) tuleb tagada vabastiili suusarada ja alati võimalusel ka klassika stiili suusarada (olenevalt lumeoludest) ja arvestada tuleb, et suusarada peab olema peamiselt 4 meetrit lai . Enne talve tuleb kogu suusarada hooajaks ette valmistada: Rada tuleb siluda ja tallata kas ( vähemalt 300 kg ) raja rulliga või autoga kogu raja ulatuses. Suusaraja tegemise puhul ei tohi rajale jääda lumevalle. Suusaraja tegemisel peab arvestama ja ära kasutama temperatuuri kõikumisi, st rada tuleks teha alati siis, kui õhutemperatuur on languses. Hooldatud suusarada tuleb tagada tööpäevadel kehalise kasvatuse tundide alguseks ja nädalavahetustel ning riiklikel pühadel kella 11 00-ks.
Radade hooldamisel tuleb hoida sinna istutatud puid ja põõsaid. Nende likvideerimine või tahtlik vigastamine on keelatud.
Iganädalase hoolduse käigus tuleb igal esmaspäeval ja reedel kogu rada üle kontrollida, et rada oleks korras, puhas/niidetud. Kontrollida, et kõik raja kasutamiseks vajalikud abivahendid oleks olemas (suunaviidad, OB tähised, rajakaardid, viidad).
Discgolfi raja viskealad peavad olema korras. Pingid ning prügikastid Tii aladel olemas ja tühjendatud, WC-s olemas paber ja raja prügi oleks koristatud
Tormikahjustused ( rajale murdunud/langenud puuoksad ja muu praht ) ja rajale langenud puud tuleb koristada rajalt 48 tunni jooksul peale tormi.
Radade tähistamise ehk radade suunaviitade ja discgolfi rajakaartide olemasolu eest vastutab samuti raja hooldaja
Parklad: Parklate niitmise ja koristamise eest vastutab raja hooldaja, parklad peavad olema niidetud nii, et nendes on võimalik alati ohutult parkida sõiduautodega
Võistlused: kõik võistlused terviserajal tuleb tagada eelneva korrashoiuga. Radade hooldaja peab tagama võistlusteks vajalikud eeltööd rajal, võistluste ajaks elektrivarustatuse stardialal minimaalselt 3000w. Võistluste järgse raja korrastamine peab toimuma samal päeval kohe peale võistluste lõppu.
Igasugune omavoliline radade muutmine on keelatud ja kõik muutused tuleb kokku leppida rajameister Marko Matsoniga.
Raja hooldamiseks vajalikud töövahendid peavad olemas olema raja hooldajal sh niidukid, trimmerid, mootorsaag, raja hooldamise maastikuauto, järelhaagis, suusaraja masin, suusaraja press, suusaraja rull, klassika stiili suusaraja press, sambla eemaldaja, muru õhutaja, veepump tootlikkusega vähemalt 700 liitrit minutis, vee voolikud vähemalt 500 meetrit, joatorud, elektri generaator 3000w, pikendusjuhtmed 200 meetrit, valgustid, käsitöö vahendid, tehnika remontimiseks töövahendid ja tööruumid.
Kõik raja arendamised ja täpsed hooldusgraafikud lepitakse kokku rajameister Marko Matsoniga.
Haldusteenuse kokkulepitud tasu eelpool loetletud tegevuste eest makstakse haldajale välja võrdsete osade kaupa igas kvartalis.
Konkursil osalemiseks tuleb eelnevalt kohapeal tutvuda haldamispiirkonnaga ja kohapealsete oludega. Selleks tuleb kokku leppida eelnevalt rajameister Marko Matsoniga tel 5289261; e-post: Marko.Matson@rescue.ee. Tema kaudu on võimalik ka tutvuda terviseradade ja parklate kaartidega.
Pakkujal tuleb esitada Kehtna Vallavalitsusele digitaalselt allkirjastatud pakkumus märksõnaga „Järvakandi terviseradade haldamise konkurss" hiljemalt 30. juunil 2020 kella 15:00-ks. Märksõnaga pakkumus tuleb saata Kehtna Vallavalitsuse meiliaadressile kehtna@kehtna.ee või tuua kinnises ümbrikus aadressil Pargi 2, Kehtna, Kehtna vald.
Kõik pakkumused avatakse korraga hankekomisjoni istungil 30. juunil 2020 kell 15:15. Pakkumuse esitajatel on võimalik osaleda pakkumiste avamise juures.
Pakkumuse koosseisus tuleb esitada:
1. Pakkuja isiku- ja kontaktandmed;
2. Kinnitus pakkuja valmisoleku kohta teates loetletud kõikide kohustuste tähtajaliseks täitmiseks;
3. Haldusteenuste täitmiseks pakkujal vajaliku tehnika olemasolu kinnitus ja nimekiri vastavast tehnikast (eelkõige tehnika niitmiseks ja suusaradade tegemiseks);
4. Pakkumuse koosseisus tuleb pakkujal märkida kuupäev, millal pakkuja käis objektiga kohapeal tutvumas.
5. Kogu perioodi (01.07.2020 – 31.12.2021) kompleksse haldusteenuse osutamise eest soovitud tasu summa.
Pakkumus peab olema digitaalselt või omakäeliselt allkirjastatud pakkuja esindusõigusliku esindaja poolt.
Läbirääkimisi alustatakse haldusteenuse osutamise kogu perioodi (01.07.2020 – 31.12.2021) eest väikseimat tasu soovinud pakkujaga. Läbirääkimiste ebaõnnestumise korral jätkatakse läbirääkimisi rahaliselt järgmise odavaima haldusteenuse pakkumuse esitajaga. Pakkumuse ettevalmistamise, võimalike uuringute ja analüüside tegemise, pakkumuse esitamise ega läbirääkimistega seotud kulud ei kuulu hüvitamisele. Pakkuja peab arvestama, et konkursi korraldaja ei võta pakkumusi vastu võttes ühtki siduvat kohustust enne, kui määratud hankekomisjon ja Kehtna Vallavalitsus on parima pakkuja kinnitanud ja pakkujaga on haldusteenuse leping alla kirjutatud.
Konkursi korraldaja võib igal ajal pakkujatele põhjendamata katkestada või lõpetada nii konkursi kui ka läbirääkimised.
Küsimused ja täiendav info palume saata kirjalikult kehtna@kehtna.ee.